NIO ES8 або Li Auto L9: що обрати?

26.08.2026

Якщо потрібен повністю електричний преміальний SUV із потужною динамікою, великою батареєю та сучасною 900-вольтовою архітектурою, варто обирати NIO ES8. Якщо головний пріоритет — далекі подорожі Україною без залежності від зарядної інфраструктури, практичнішим може бути Li Auto L9 із послідовною гібридною системою EREV. Обидві моделі мають повний привід, просторий салон і високий рівень оснащення, але принцип їх експлуатації суттєво відрізняється. Фактично вибір NIO ES8 або Li Auto L9 — це насамперед вибір між чистим електромобілем і електрифікованим SUV із бензиновим генератором.

Консультація за телефоном: 0 800 330 555


NIO ES8 та Li Auto L9: головна різниця

На перший погляд NIO ES8 і Li Auto L9 дуже схожі. Це великі преміальні сімейні кросовери довжиною понад 5,2 метра, з трьома рядами сидінь, повним приводом, пневматичною підвіскою, потужною електронікою та розвиненими системами допомоги водієві.

Проте технічна концепція у них різна.

NIO ES8 — повноцінний електромобіль BEV. Він рухається виключно завдяки енергії тягової батареї та не має бензинового двигуна.

Li Auto L9 належить до класу EREV. Колеса також приводяться електромоторами, але автомобіль має бензиновий двигун-генератор, який може виробляти електроенергію для тягової системи. Саме тому L9 здатний подолати значно більшу відстань без тривалих зупинок на зарядних станціях.

Порівняння характеристик NIO ES8 і Li Auto L9

Якщо розглядати актуальні версії нового покоління, характеристики виглядають так:

Характеристика NIO ES8 Li Auto L9
Тип силової установки електромобіль BEV послідовний гібрид EREV
Привід повний, 2 електромотори повний, 2 електромотори
Потужність 520 кВт, близько 707 к.с. до 420 кВт, близько 571 к.с.
Крутний момент 700 Н·м близько 710 Н·м
Батарея 102 кВт·год 72,7 кВт·год
Запас ходу на електротязі до 635 км CLTC до 350 км WLTC / близько 420 км CLTC
Загальний запас ходу залежить лише від батареї до 1370 км WLTC
Розгін 0–100 км/год 3,97 с близько 5 с залежно від версії
Довжина 5280 мм 5255 мм
Ширина 2010 мм 2000 мм
Висота 1800 мм 1810 мм
Колісна база 3130 мм 3125 мм
Кількість місць 6 або 7 залежно від версії 6
Типовий сценарій місто, траса, регулярне заряджання місто та далекі подорожі

Актуальний NIO ES8 отримав батарею 102 кВт·год, потужність 520 кВт, 700 Н·м та заявлений запас ходу до 635 км за циклом CLTC.

Для актуального Li Auto L9 заявлена батарея 72,7 кВт·год, електричний запас ходу до 350 км за WLTC та комбінований запас ходу до 1370 км.

Запас ходу: що краще для України?

NIO ES8

NIO ES8 нового покоління має досить велику батарею ємністю 102 кВт·год. Заявлений показник до 635 км отриманий за китайським циклом CLTC, тому в реальних умовах України результат буде нижчим.

Запас ходу залежатиме від:

  • температури повітря;
  • швидкості руху;
  • використання кліматичної системи;
  • завантаження автомобіля;
  • стилю водіння;
  • типу шин;
  • руху містом або трасою.

На автомагістралі за швидкості 120–130 км/год витрата електроенергії помітно зростає. Узимку додаткову енергію споживає опалення салону та підігрів батареї.

Тому заявлені 635 км CLTC не варто сприймати як гарантований пробіг між заряджаннями.

Li Auto L9

У Li Auto L9 ситуація принципово інша. Велика батарея дозволяє значну частину повсякденних поїздок виконувати як на електромобілі, але після зниження рівня заряду можна продовжувати рух завдяки бензиновому генератору.

Актуальна система L9 передбачає батарею 72,7 кВт·год та запас ходу до 350 км за WLTC виключно на електротязі. Загальний запас ходу з урахуванням роботи подовжувача запасу ходу може сягати приблизно 1370 км WLTC.

Для українських умов це серйозна перевага на маршрутах, де швидкі зарядні станції розташовані далеко одна від одної.

Що краще для далеких поїздок?

За зручністю далеких подорожей Li Auto L9 має очевидну перевагу.

Наприклад, під час поїздки Київ — Львів, Дніпро — Одеса або через декілька областей водій L9 значно менше залежить від конкретної зарядної станції. Якщо зарядити батарею неможливо, автомобіль продовжить рух завдяки бензину.

NIO ES8 потребує планування маршруту. З батареєю 102 кВт·год його автономність досить висока, однак на далекій трасі швидке заряджання все одно стає частиною маршруту.

Для регулярних подорожей Україною — перевага Li Auto L9.

Для щоденної експлуатації з доступом до домашнього заряджання — перевага NIO ES8.

Динаміка та потужність

За динамічними характеристиками NIO ES8 відчутно спортивніший.

Два електромотори видають 520 кВт, або приблизно 707 к.с., та 700 Н·м крутного моменту. Розгін до 100 км/год займає лише 3,97 секунди. Для великого сімейного SUV довжиною 5,28 метра це надзвичайно високий показник.

Li Auto L9 також не можна назвати повільним. Актуальна силова установка нового покоління розвиває близько 420 кВт та 710 Н·м, чого більш ніж достатньо для впевнених обгонів і швидкого прискорення навіть із пасажирами.

Проте характер автомобілів відрізняється.

NIO ES8 більше орієнтований на поєднання преміального комфорту та високої динаміки.

Li Auto L9 робить більший акцент на комфортній сімейній експлуатації та автономності.

Розміри та простір у салоні

Обидва автомобілі належать до класу великих повнорозмірних SUV.

Габарити NIO ES8

Новий ES8 має:

  • довжину — 5280 мм;
  • ширину — 2010 мм;
  • висоту — 1800 мм;
  • колісну базу — 3130 мм.

Габарити Li Auto L9

Li L9 має:

  • довжину — 5255 мм;
  • ширину — 2000 мм;
  • висоту — 1810 мм;
  • колісну базу — 3125 мм.

Отже, за розмірами автомобілі майже рівні. NIO трохи довший і ширший, тоді як L9 на декілька міліметрів вищий.

У реальному житті різниця в сантиметрах майже не відчувається. Значно важливіше компонування салону.

Який автомобіль комфортніший для сім'ї?

Li Auto зробив комфорт пасажирів однією з головних особливостей L9. Це автомобіль, орієнтований передусім на сімейні подорожі.

У салоні доступні:

  • шість повноцінних місць;
  • окремі крісла другого ряду;
  • функції вентиляції та підігріву;
  • масаж;
  • крісла з режимом Zero Gravity;
  • великий мультимедійний комплекс;
  • задній екран;
  • розвинена аудіосистема;
  • автомобільний холодильник із функціями охолодження та підігріву.

У нових версіях L9 особливо багато уваги приділено другому ряду, тому модель добре підходить сім'ям із дітьми та людям, які часто їздять із пасажирами.

NIO ES8 також пропонує преміальний салон, високий рівень шумоізоляції, сучасну мультимедійну систему, розвинену акустику та комфортні крісла.

Його перевагою є можливість вибору шести- або семимісної конфігурації, що може бути важливим для великої родини.

Підвіска та комфорт на українських дорогах

Для великого преміального SUV якість підвіски має не менше значення, ніж потужність.

NIO ES8 нового покоління використовує складну адаптивну ходову частину та двокамерну пневматичну підвіску. Діапазон зміни висоти підвіски сягає приблизно 100 мм. Система здатна адаптувати налаштування до дорожніх умов.

Li Auto L9 також має одну з найтехнологічніших ходових частин у своєму сегменті. Нова версія отримала активну підвіску, електронне керування та систему підрулювання задніх коліс.

На нерівних українських дорогах обидва автомобілі можуть забезпечити дуже високий рівень комфорту.

Li Auto L9 більше налаштований на м'якість і комфорт пасажирів, тоді як NIO ES8 поєднує комфорт із більш спортивною реакцією автомобіля.

NIO ES8 чи Li Auto L9 узимку?

Для електрифікованого автомобіля в Україні зимова експлуатація є важливим критерієм.

У NIO ES8 мороз безпосередньо впливає на запас ходу. Батарея витрачає енергію не лише на рух, а й на:

  • обігрів салону;
  • підтримання оптимальної температури акумулятора;
  • підігрів скла та сидінь;
  • роботу додаткового обладнання.

Тому взимку фактичний запас ходу буде нижчим, ніж восени або навесні.

Li Auto L9 також має тягову батарею, тому його електричний запас ходу взимку зменшується. Але головна відмінність полягає в наявності бензинового генератора. Якщо заряд батареї знизився, автомобіль не стає повністю залежним від найближчої зарядної станції.

Саме тому для частих зимових подорожей між містами L9 практичніший.

Що дешевше в експлуатації?

Якщо обидва автомобілі регулярно заряджати від домашньої електромережі, NIO ES8 потенційно дешевший за кілометр пробігу.

У ньому немає:

  • бензинового двигуна;
  • моторної оливи для ДВЗ;
  • паливної системи;
  • системи вихлопу;
  • необхідності регулярно заправляти бензин.

Li Auto L9 можна використовувати переважно на електротязі, особливо при щоденних поїздках містом. Проте під час далеких маршрутів починає працювати генератор, і до витрат на електроенергію додається бензин.

Тому з погляду мінімізації експлуатаційних витрат чистий електромобіль NIO ES8 виглядає привабливіше, якщо власник має зручне місце для заряджання.

Обслуговування: NIO ES8 чи Li Auto L9

Конструкція NIO простіша з точки зору кількості механічних вузлів силової установки.

Основними компонентами є:

  • високовольтна батарея;
  • два електромотори;
  • силова електроніка;
  • редуктори;
  • система охолодження;
  • підвіска та звичайне автомобільне обладнання.

У Li Auto L9 до електричної частини додається бензиновий двигун-генератор із власними системами обслуговування.

Це не означає, що L9 є ненадійним. Проте конструктивно EREV складніший за чистий електромобіль, оскільки фактично поєднує електричну силову установку та ДВЗ.

Що зручніше заряджати в Україні?

Якщо у власника є приватний будинок, паркомісце або гараж із можливістю встановлення зарядної станції, обидві моделі можна щодня заряджати вдома.

У такому сценарії NIO ES8 особливо зручний: автомобіль підключається ввечері, а вранці власник отримує необхідний запас ходу.

Li Auto L9 також можна використовувати практично як електромобіль, якщо щоденний пробіг вкладається в електричний запас ходу.

Але під час далекої поїздки L9 не вимагає обов'язково шукати швидку зарядну станцію — достатньо заправки.

Що краще для міста?

Для міста обидва автомобілі дуже великі. Довжина понад 5,2 метра та ширина близько двох метрів вимагають звикання під час паркування.

NIO компенсує розміри сучасними системами допомоги водієві та високою маневровістю. Для нового ES8 заявлений радіус розвороту приблизно 5,7 метра, що є дуже хорошим результатом для такого великого SUV.

Li Auto L9 нового покоління також використовує керовані задні колеса, що помітно спрощує маневри у дворі, на парковці та вузьких міських вулицях.

Якщо щоденна експлуатація переважно міська, чисто електрична концепція NIO виглядає логічніше.

Кому підійде NIO ES8?

NIO ES8 варто розглядати, якщо потрібен:

  • повноцінний електромобіль без бензинового двигуна;
  • великий преміальний сімейний SUV;
  • батарея понад 100 кВт·год;
  • дуже потужна динаміка;
  • повний привід;
  • 6 або 7 місць;
  • сучасна високовольтна платформа;
  • мінімальна залежність від бензину;
  • можливість регулярно заряджати автомобіль удома.

Особливо логічним вибором ES8 буде для власника, який більшість часу їздить містом та передмістям, а далекі подорожі здійснює періодично.

Кому підійде Li Auto L9?

Li Auto L9 краще відповідає потребам водія, якому потрібні:

  • максимально комфортні сімейні подорожі;
  • шість просторих місць;
  • великий електричний запас ходу;
  • можливість користуватися автомобілем без постійної залежності від зарядних станцій;
  • загальний запас ходу понад 1000 км;
  • преміальний салон;
  • комфорт другого ряду;
  • холодильник та мультимедійні функції для пасажирів;
  • можливість часто подорожувати між містами.

Для українських реалій концепція EREV має важливу практичну перевагу: якщо зарядної станції немає або вона зайнята, автомобіль може продовжувати маршрут на бензині.

NIO ES8 або Li Auto L9: що краще купити в Україні?

Однозначного переможця немає, тому що автомобілі вирішують різні завдання.

NIO ES8 краще обирати як технологічний преміальний електромобіль. Він потужніший, швидший, не використовує бензин і має велику батарею 102 кВт·год.

Li Auto L9 краще підходить як універсальний сімейний автомобіль для України. Він дозволяє щодня їздити на електротязі, але водночас не створює проблем під час далеких маршрутів через відсутність зарядної станції.

Перед купівлею також потрібно визначити власний сценарій використання: щоденний пробіг, наявність домашнього заряджання, частоту міжміських подорожей та кількість пасажирів.

Якщо потрібен NIO ES8 або Li Auto L9 в Україні, актуальні комплектації та доступні автомобілі можна порівняти в салоні електромобілів Electri4ka.

Висновок

NIO ES8 і Li Auto L9 належать до одного преміального сегмента, але пропонують два різні підходи до електрифікації. NIO ES8 варто обирати тим, хто хоче справжній електромобіль із батареєю 102 кВт·год, потужністю 520 кВт, високою динамікою та можливістю повністю відмовитися від бензину. Li Auto L9 виглядає практичніше для водіїв, які регулярно подорожують Україною та не хочуть залежати від розташування швидкісних зарядних станцій. За комфортом пасажирів, простором і технологічністю обидві моделі знаходяться на дуже високому рівні. За динамікою та простотою електричної силової установки перевага залишається за NIO, а за автономністю та універсальністю — за Li Auto. Для міської експлуатації з домашньою зарядкою логічніше виглядає NIO ES8, тоді як для частих далеких маршрутів — Li Auto L9. Тому остаточний вибір між NIO ES8 і Li Auto L9 потрібно робити не лише за характеристиками, а насамперед за реальним сценарієм використання автомобіля.

Авто з цієї статті

Від $ 80 400 / 3 612 372 грн
235 км
449 л.с.
52
Повний
Від $ 86 400 / 3 881 952 грн
235 км
449 л.с.
52
Повний
350 км
571 л.с.
72.7
повний
350 км
571 л.с.
72.7
повний
Від $ 80 650 / 3 623 605 грн
635 км
707 л.с.
102
повний
Від $ 80 650 / 3 623 605 грн
635 км
707 л.с.
102
повний
Від $ 88 300 / 3 967 319 грн
635 км
707 л.с.
102
повний