NIO взимку в Україні: наскільки падає запас ходу?

26.08.2026

Взимку реальний запас ходу електромобілів NIO в Україні зазвичай зменшується приблизно на 15–35%, а за сильного морозу, коротких поїздок і активного обігріву салону втрати можуть бути ще більшими. Найменше падіння помітне під час тривалих поїздок із попередньо прогрітою батареєю, найбільше — у міському режимі з частими холодними стартами. Наприклад, автомобіль, який у теплу погоду реально проїжджає близько 500 км, узимку може забезпечувати приблизно 330–425 км залежно від температури та швидкості. Для NIO з батареями на 100 кВт·год зимова експлуатація в Україні залишається цілком практичною навіть під час міжміських поїздок.

Консультація за телефоном: 0 800 330 555


Чому взимку запас ходу NIO зменшується

Зниження автономності NIO взимку — нормальне явище для будь-якого електромобіля з літій-іонною тяговою батареєю. Причина полягає не лише в обігріві салону. Низька температура впливає безпосередньо на електрохімічні процеси всередині акумулятора.

У холодній батареї збільшується внутрішній опір, тому вона тимчасово гірше віддає та приймає енергію. Частина електроенергії додатково витрачається системою терморегулювання на доведення акумулятора до оптимальної робочої температури.

Одночасно енергію споживають:

  • кліматична система;
  • підігрів сидінь;
  • обігрів керма;
  • підігрів батареї;
  • обігрів скла та дзеркал;
  • системи очищення та осушення повітря;
  • електроніка автомобіля.

До цього додається збільшений опір коченню зимових шин, складні дорожні умови та вища щільність холодного повітря.

Наскільки падає запас ходу NIO залежно від температури

Одного універсального показника для всіх автомобілів NIO немає. Реальна зимова автономність залежить від моделі, місткості батареї, температури, швидкості руху, тривалості поїздки та використання кліматичної системи.

Орієнтовно ситуація може виглядати так:

Температура Типове зниження запасу ходу Умови
+10…+5 °C 5–12% прохолодна погода
+5…0 °C 10–18% початок зимового сезону
0…−5 °C 15–25% типова українська зима
−5…−10 °C 20–30% помітний мороз
−10…−15 °C 25–35% холодна батарея та активне опалення
нижче −15 °C 30–40% і більше короткі поїздки можуть збільшити втрати

Це не означає, що батарея втратила свою місткість назавжди. Після підвищення температури доступна автономність повертається до звичайних показників.

Який запас ходу NIO буде взимку в Україні

Особливість українського клімату полягає в тому, що більшу частину зими температура в багатьох регіонах коливається приблизно біля нуля. Тривалі морози нижче −15 °C трапляються значно рідше, ніж температура від +5 до −5 °C.

Тому для більшості власників реальне сезонне падіння запасу ходу NIO становитиме приблизно 15–25%.

Якщо автомобіль улітку або восени проходить на одному заряді близько 500 км, можна орієнтуватися приблизно на такі значення:

При +5 °C

Реальна автономність може становити приблизно 440–470 км.

При 0 °C

Запас ходу може зменшитися приблизно до 400–450 км.

При −10 °C

Можна очікувати близько 350–400 км залежно від маршруту.

При −15…−20 °C

За несприятливих умов автономність може скоротитися приблизно до 300–370 км.

Конкретний результат залежить насамперед від того, чи прогрітий акумулятор і чи їде автомобіль тривалий час без зупинок.

Як місткість батареї NIO впливає на зимовий запас ходу

NIO використовує декілька варіантів тягових батарей. Найпоширенішими є акумулятори приблизно на 75 та 100 кВт·год, а для окремих автомобілів і ринків передбачені батареї значно більшої місткості, включно з приблизно 150 кВт·год.

Чим більший акумулятор, тим менш критичним для власника стає зимове падіння автономності.

Наприклад, якщо електромобіль із батареєю 75 кВт·год має реальний теплий запас ходу близько 400 км, після втрати 25% залишиться приблизно 300 км.

Якщо NIO з батареєю 100 кВт·год у теплу погоду проходить близько 500 км, за аналогічного падіння автономність становитиме приблизно 375 км.

Саме тому для регулярних міжміських маршрутів в Україні версії NIO з батареєю 100 кВт·год особливо зручні.

Зимовий запас ходу різних моделей NIO

Модельний ряд NIO включає седани, кросовери та універсали, тому енергоспоживання відрізняється.

Серед популярних моделей:

  • NIO ET5;
  • NIO ET5 Touring;
  • NIO ET7;
  • NIO ES6;
  • NIO EL6;
  • NIO ES7;
  • NIO EL7;
  • NIO ES8;
  • NIO EL8;
  • NIO EC6;
  • NIO EC7.

Компактніші та аеродинамічніші моделі на кшталт NIO ET5 за однакової батареї зазвичай витрачають менше електроенергії, ніж великі кросовери.

Водночас NIO ES8 або EL8 мають більшу масу, ширші колеса та більшу площу лобового опору. На трасі взимку різниця у витраті енергії стає особливо помітною.

NIO ET5 взимку

NIO ET5 — один із найбільш ефективних автомобілів бренду. Седан має обтічний кузов і двомоторну силову установку.

У багатьох версіях сумарна потужність електродвигунів становить близько 360 кВт, або 490 к. с., а розгін 0–100 км/год займає приблизно 4 секунди.

З батареєю 100 кВт·год автомобіль має значний запас енергії навіть після зимових втрат.

Якщо в комфортних погодних умовах реальний маршрут становить, наприклад, 500–550 км, то при −5…−10 °C можна орієнтуватися приблизно на 360–440 км залежно від швидкості.

NIO EL6 та ES6 взимку

Середньорозмірний електричний кросовер NIO має повний привод і два електродвигуни. Через більшу масу та гіршу порівняно із седаном аеродинаміку витрата енергії дещо вища.

Особливо це відчувається на автомагістралі при швидкості 120–130 км/год.

Проте батарея на 100 кВт·год забезпечує достатній запас ходу для більшості українських маршрутів навіть узимку.

Для поїздок між великими містами головним фактором стає вже не мороз, а швидкість руху.

NIO ET7 взимку

Великий преміальний седан NIO ET7 поєднує високу потужність із хорошою аеродинамікою.

Двомоторна система залежно від версії забезпечує близько 480 кВт, або приблизно 650 к. с., а розгін до 100 км/год займає менш ніж 4 секунди.

При цьому низький аеродинамічний опір дозволяє досить ефективно використовувати заряд на трасі.

З батареєю 100 кВт·год ET7 навіть узимку може бути комфортним автомобілем для далеких подорожей.

NIO ES8 та EL8 взимку

Великі трирядні кросовери закономірно витрачають більше електроенергії.

На зимове споживання впливають:

  • велика споряджена маса;
  • значна площа кузова;
  • широкі колеса;
  • великий салон, який потрібно обігрівати;
  • повний привод;
  • висока потужність силової установки.

Тому великий кросовер NIO може втрачати взимку більшу кількість кілометрів, ніж ET5 або ET7.

Водночас використання батареї на 100 кВт·год значно компенсує цю особливість.

Що сильніше впливає на запас ходу: мороз чи швидкість

Власники електромобілів часто вважають температуру основним ворогом автономності. Насправді на трасі не менш важливим фактором є швидкість.

Аеродинамічний опір різко збільшується зі зростанням швидкості.

Тому один і той самий NIO при −5 °C може показати принципово різний результат:

80–90 км/год

Споживання електроенергії відносно невисоке, тому запас ходу буде максимальним.

100–110 км/год

Оптимальний компроміс між швидкістю та автономністю для міжміських маршрутів.

120–130 км/год

Витрата помітно збільшується, особливо в мороз.

Понад 130 км/год

Саме висока швидкість може стати основною причиною швидкого зменшення прогнозованого пробігу.

Тому фраза «NIO взимку проїжджає 350 км» без зазначення швидкості та температури практично нічого не говорить.

Чому короткі зимові поїздки найменш ефективні

Один із найгірших сценаріїв для зимової економічності електромобіля — багато коротких поїздок протягом дня.

Наприклад, власник проїжджає 5 км, залишає автомобіль на кілька годин, а потім знову їде 5–10 км.

Перед кожною поїздкою салон та батарея можуть знову потребувати прогріву. У результаті значна частина спожитої енергії витрачається не на рух.

Якщо ж NIO після прогріву проїжджає без зупинки 200–300 км, витрати енергії на початковий нагрів розподіляються на всю дистанцію.

Тому на довгій зимовій трасі відсоткове падіння автономності часто виявляється меншим, ніж під час коротких міських маршрутів.

Чи допомагає попередній прогрів NIO

Так. Попередній прогрів — один із найефективніших способів збільшити зимовий запас ходу.

Оптимальна схема:

  1. Під'єднати автомобіль до зарядного пристрою.
  2. Заздалегідь увімкнути кліматичну систему.
  3. Прогріти салон до потрібної температури.
  4. За можливості забезпечити підготовку тягової батареї.
  5. Розпочати рух уже з прогрітим автомобілем.

У такому разі значна частина енергії для прогріву надходить із зовнішньої електромережі, а не з тягової батареї.

Особливо корисний цей режим для власників домашньої зарядної станції.

Скільки споживає NIO взимку

Універсальної цифри немає. У теплу погоду сучасний NIO залежно від моделі та швидкості може демонструвати витрату приблизно в діапазоні 16–23 кВт·год/100 км.

Узимку показник здатен зрости приблизно до:

  • 19–24 кВт·год/100 км у помірно холодну погоду;
  • 22–28 кВт·год/100 км у мороз;
  • 25–30+ кВт·год/100 км на великому кросовері або швидкісній трасі.

Наприклад, якщо NIO з батареєю 100 кВт·год витрачає 20 кВт·год/100 км, теоретична дистанція становить близько 500 км.

При витраті 25 кВт·год/100 км — уже близько 400 км.

При 30 кВт·год/100 км — приблизно 330 км.

Саме споживання в кВт·год/100 км краще показує реальну зимову ефективність, ніж паспортний запас ходу.

Чи потрібно заряджати NIO до 100% узимку

Для щоденних коротких маршрутів постійна зарядка до 100% зазвичай не потрібна. Для повсякденної експлуатації власник може використовувати комфортний робочий діапазон заряду відповідно до рекомендацій конкретної батареї та програмних налаштувань автомобіля.

Перед далекою зимовою поїздкою повний заряд може бути виправданим, якщо одразу після завершення заряджання автомобіль вирушає в дорогу.

Головне — не тримати батарею без необхідності протягом тривалого часу в крайніх станах заряду.

Як збільшити запас ходу NIO взимку

Кілька простих правил можуть суттєво покращити зимову автономність.

Прогрівайте автомобіль під час заряджання

Це дозволяє використовувати електроенергію мережі замість запасу тягової батареї.

Використовуйте підігрів сидінь

Підігрів сидіння та керма часто дозволяє знизити температуру загального обігріву салону без втрати комфорту.

Контролюйте тиск у шинах

На морозі тиск зменшується. Недостатньо накачані шини збільшують опір коченню та витрату електроенергії.

Уникайте надмірної швидкості

Перехід із 130 км/год до 100–110 км/год на довгій дистанції може дати значно більший ефект, ніж економія на підігріві сидінь або кліматі.

Плануйте заряджання заздалегідь

Узимку краще залишати більший резерв батареї та не планувати прибуття до зарядної станції з мінімальним залишком.

Чи погіршується швидка зарядка NIO на морозі

Так, холодна батарея фізично не може приймати максимальну зарядну потужність.

Система керування акумулятором обмежує струм, поки температура батареї не стане безпечною для швидкого заряджання.

Саме тому на холодному автомобілі зарядка може починатися повільніше. Після прогріву акумулятора потужність збільшується.

Для зимових подорожей корисно, коли навігація автомобіля знає, що маршрут веде до швидкої зарядної станції, та може завчасно підготувати батарею.

Чи підходить NIO для української зими

Так. Навіть падіння запасу ходу на 20–30% не робить NIO непрактичним автомобілем.

Для міських поїздок різниця взагалі рідко створює проблеми. Якщо щоденний пробіг становить 30–80 км, навіть автомобіль із зимовою автономністю 300–350 км має значний запас.

Питання стає актуальнішим під час подорожей Київ — Львів, Київ — Дніпро, Дніпро — Одеса та інших довгих маршрутів.

У такому разі достатньо враховувати температуру, швидкість руху, розташування зарядних станцій та залишати резерв приблизно 10–20%.

Що краще для України: батарея NIO 75 чи 100 кВт·год

Якщо автомобіль переважно використовується в місті, батареї близько 75 кВт·год цілком достатньо.

Для регулярних міжміських подорожей 100 кВт·год є більш універсальним варіантом, особливо взимку.

Додаткові 25 кВт·год можуть означати приблизно 80–130 км додаткової реальної дистанції залежно від витрати електроенергії.

Взимку цей запас особливо корисний, оскільки дозволяє:

  • рідше заряджатися;
  • спокійніше їхати трасою;
  • мати резерв у мороз;
  • не залежати від кожної зарядної станції на маршруті;
  • комфортніше планувати далекі поїздки.

Якщо розглядаєте придбання NIO в Україні, різні моделі та комплектації можна підібрати в салоні електромобілів Electri4ka.

Чи варто боятися зимового падіння запасу ходу NIO

Для більшості власників — ні.

Важливо лише правильно інтерпретувати заявлений виробником запас ходу. Сертифікаційні показники не означають, що автомобіль за будь-яких умов проїде саме таку дистанцію.

Реальний пробіг завжди залежить від:

  • температури;
  • швидкості;
  • маршруту;
  • стилю керування;
  • шин;
  • вітру;
  • опалення;
  • стану батареї;
  • перепаду висот.

Це стосується не лише NIO, а будь-якого сучасного електромобіля.

Висновок

Узимку запас ходу NIO в Україні в середньому зменшується приблизно на 15–35%, причому найбільші втрати спостерігаються за сильного морозу та під час коротких поїздок із холодним стартом. За типових температур близько 0…−5 °C варто розраховувати приблизно на 15–25% меншу автономність порівняно з теплою погодою. NIO з батареєю 100 кВт·год навіть узимку здатний забезпечувати достатній реальний пробіг для більшості міжміських маршрутів. Попередній прогрів батареї та салону, правильний тиск у шинах і помірна швидкість допомагають суттєво скоротити зимові втрати. При цьому швидкість 120–130 км/год нерідко впливає на запас ходу не менше, ніж сам мороз. Для міської експлуатації зимове зниження автономності NIO практично не створює обмежень, а для далеких подорожей достатньо правильно планувати заряджання та залишати резерв батареї.

```

Авто з цієї статті

Від $ 140 100 / 6 294 693 грн
650 км
707 л.с.
102
повний
Від $ 143 750 / 6 458 688 грн
620 км
707 л.с.
102
повний
740 км
490 л.с.
100
повний
740 км
490 л.с.
100
повний
740 км
490 л.с.
100
повний
710 км
490 л.с.
100
повний
710 км
490 л.с.
100
повний
710 км
490 л.с.
100
повний
650 км
490 л.с.
100
повний
655 км
490 л.с.
100
повний
635 км
653 л.с.
100
повний
635 км
653 л.с.
100
повний
485 км
653 л.с.
75
повний
620 км
653 л.с.
100
повний
620 км
653 л.с.
100
повний
620 км
653 л.с.
100
повний
575 км
653 л.с.
100
повний
Від $ 80 650 / 3 623 605 грн
635 км
707 л.с.
102
повний
Від $ 80 650 / 3 623 605 грн
635 км
707 л.с.
102
повний
Від $ 88 300 / 3 967 319 грн
635 км
707 л.с.
102
повний
620 км
707 л.с.
102
Двомоторний
620 км
707 л.с.
102
Двомоторний
600 км
707 л.с.
102
Двомоторний
620 км
707 л.с.
102
повний
650 км
490 л.с.
100
повний