Скільки коштує зарядити NIO в Україні?

26.08.2026
Вартість заряджання електромобіля NIO в Україні залежить насамперед від ємності акумулятора, тарифу на електроенергію та місця заряджання — вдома чи на публічній станції. Для більшості моделей NIO з батареями на 75–100 кВт·год повне заряджання вдома обходиться у кілька разів дешевше, ніж заправлення бензинового автомобіля на аналогічний пробіг. На швидкісних комерційних зарядних станціях витрати будуть вищими, але навіть у такому разі електромобіль може залишатися економічним у щоденній експлуатації. Реальна ціна 100 км пробігу залежить не від повної місткості батареї, а від фактичного споживання електроенергії конкретною моделлю.

Консультація за телефоном: 0 800 330 555


Від чого залежить вартість заряджання NIO в Україні

Щоб правильно визначити, скільки коштує зарядити NIO, недостатньо просто помножити ємність акумулятора на один універсальний тариф. Витрати можуть суттєво відрізнятися залежно від способу використання автомобіля.

Основні фактори:

  • ємність тягової батареї;
  • домашній або комерційний тариф;
  • заряджання змінним AC або постійним DC струмом;
  • середня витрата електроенергії;
  • температура повітря;
  • швидкість руху;
  • робота кліматичної системи;
  • втрати під час заряджання;
  • залишок заряду перед підключенням до станції.

Наприклад, водію рідко потрібно заряджати батарею від 0 до 100%. У повсякденній експлуатації електромобіль зазвичай підключають до зарядки після зниження рівня батареї до 20–40%, тому фактична сума одного заряджання буде меншою за розрахункову вартість повного акумулятора.

Які батареї встановлюються на електромобілі NIO

NIO використовує кілька варіантів тягових батарей залежно від моделі, року випуску та комплектації. Найпоширенішими є акумулятори приблизно на 75 та 100 кВт·год.

Також бренд розробив батарею збільшеної ємності на 150 кВт·год, орієнтовану на максимальний запас ходу.

Ємність батареї Типове застосування Особливості
75 кВт·год міські та середньорозмірні моделі оптимальний баланс ціни, маси та запасу ходу
100 кВт·год кросовери, седани, далекі подорожі більший реальний запас ходу
150 кВт·год версії з максимальним запасом ходу можливість проїжджати значно більші дистанції

При цьому паспортний показник батареї не означає, що під час кожної зарядки автомобіль отримує саме таку кількість електроенергії з мережі.

Скільки коштує зарядити NIO вдома

Домашнє заряджання залишається одним із найбільш вигідних способів експлуатації електромобіля в Україні.

Формула розрахунку проста:

Вартість заряджання = кількість спожитих кВт·год × тариф за 1 кВт·год.

Наприклад, якщо умовний тариф становить 4,32 грн за 1 кВт·год, теоретична вартість енергії для повністю розрядженої батареї буде такою:

Батарея NIO Орієнтовна вартість енергії
75 кВт·год близько 324 грн
100 кВт·год близько 432 грн
150 кВт·год близько 648 грн

Це базовий математичний розрахунок без урахування втрат.

У реальних умовах із мережі потрібно отримати трохи більше електроенергії, ніж фактично накопичиться в акумуляторі.

Втрати під час заряджання

Під час зарядки частина електроенергії витрачається на:

  • перетворення напруги;
  • роботу електроніки;
  • систему терморегуляції акумулятора;
  • нагрів кабелів та зарядного обладнання.

Залежно від умов і обладнання втрати можуть становити приблизно 5–15%.

Тому для поповнення батареї на 75 кВт·год із розетки автомобіль може фактично спожити, наприклад, близько 80–85 кВт·год.

Для точного розрахунку домашніх витрат доцільно орієнтуватися саме на показання електролічильника або зарядної станції Wallbox.

Скільки коштує зарядити NIO на швидкісній зарядній станції

Комерційні зарядні станції працюють за іншою моделлю ціноутворення. Тариф за 1 кВт·год зазвичай значно вищий, ніж під час заряджання від домашньої електромережі.

Ціна залежить від:

  • оператора зарядної мережі;
  • типу роз'єму;
  • максимальної потужності станції;
  • AC або DC заряджання;
  • локації;
  • тарифного пакета;
  • наявності абонемента;
  • додаткової плати за час перебування біля станції.

Якщо умовна швидкісна станція бере 15 грн за 1 кВт·год, отримуємо:

Батарея Теоретична ціна повного заряджання
75 кВт·год 1125 грн
100 кВт·год 1500 грн
150 кВт·год 2250 грн

Якщо тариф становить 20 грн/кВт·год, батарея на 100 кВт·год теоретично коштуватиме вже близько 2000 грн при заряджанні від 0 до 100%.

Тому власникам NIO, які мають доступ до домашньої розетки або Wallbox, економічно вигідніше використовувати комерційні DC-станції переважно під час далеких поїздок.

Скільки коштує проїхати 100 км на NIO

Для порівняння електромобіля з бензиновим або дизельним автомобілем корисніше рахувати не ціну повної батареї, а вартість 100 км пробігу.

Різні моделі NIO можуть споживати приблизно 17–25 кВт·год на 100 км залежно від кузова та умов експлуатації.

Наприклад, при домашній ціні електроенергії 4,32 грн/кВт·год:

17 × 4,32 = 73,44 грн

20 × 4,32 = 86,40 грн

25 × 4,32 = 108 грн

Отже, в типових умовах приблизна вартість 100 км при домашній зарядці може становити близько 73–108 грн без урахування зарядних втрат.

На комерційній станції ситуація інша.

При тарифі 15 грн/кВт·год:

  • 17 кВт·год/100 км — 255 грн;
  • 20 кВт·год/100 км — 300 грн;
  • 25 кВт·год/100 км — 375 грн.

При тарифі 20 грн за кВт·год:

  • 17 кВт·год — 340 грн;
  • 20 кВт·год — 400 грн;
  • 25 кВт·год — 500 грн.

Саме тому спосіб заряджання безпосередньо впливає на економіку володіння електромобілем.

Витрати електроенергії різних моделей NIO

Фактичне споживання залежить від конкретної версії автомобіля. Великий повнопривідний SUV закономірно потребує більше електроенергії, ніж обтічний седан.

NIO ET5

NIO ET5 — середньорозмірний електричний седан із двомоторною системою повного приводу.

У багатьох версіях автомобіль оснащений двома електродвигунами із сумарною потужністю близько 360 кВт, або приблизно 490 к.с. Розгін до 100 км/год займає орієнтовно 4 секунди.

У помірних умовах реальна витрата може перебувати приблизно в межах 17–21 кВт·год на 100 км.

Завдяки аеродинамічному кузову ET5 є одним із відносно економічних автомобілів у модельному ряду NIO.

NIO ET7

ET7 належить до класу великих преміальних електричних седанів.

Залежно від версії він може комплектуватися батареями на 75 або 100 кВт·год, а також підтримувати рішення зі збільшеною ємністю акумулятора.

При спокійному русі витрати енергії можуть становити приблизно 18–22 кВт·год/100 км, тоді як на високій швидкості показник закономірно збільшується.

NIO EL6 / ES6

Середньорозмірний електричний кросовер ES6, який на окремих ринках відомий як EL6, через більшу масу та площу кузова витрачає більше електроенергії.

Для реальної експлуатації доцільно орієнтуватися приблизно на 19–24 кВт·год/100 км залежно від температури, швидкості та стилю керування.

NIO EL8 / ES8

Великий преміальний SUV ES8/EL8 має просторий салон, потужну двомоторну силову установку та значну масу.

У реальних умовах великому кросоверу може знадобитися приблизно 22–27 кВт·год на 100 км, а взимку або під час швидкісного руху витрата може бути ще вищою.

Тому для ES8 особливо помітна різниця між домашньою та комерційною зарядкою.

Скільки коштує зарядити NIO на 500 км

Припустимо, автомобіль споживає в середньому 20 кВт·год/100 км.

На дистанцію 500 км потрібно:

20 × 5 = 100 кВт·год.

При умовному домашньому тарифі 4,32 грн/кВт·год:

100 × 4,32 = 432 грн.

Якщо той самий обсяг енергії придбати на публічній зарядній станції за 15 грн/кВт·год:

100 × 15 = 1500 грн.

При тарифі 20 грн/кВт·год:

100 × 20 = 2000 грн.

Таким чином, одна й та сама поїздка може відрізнятися за вартістю в декілька разів залежно від того, де заряджається автомобіль.

Чи вигідніше NIO за бензиновий автомобіль

Особливо помітною економія стає при домашньому заряджанні.

Припустимо, бензиновий кросовер витрачає 10 літрів пального на 100 км. Якщо умовна ціна бензину становить 60 грн/л, 100 км коштуватимуть:

10 × 60 = 600 грн.

Електромобіль із витратою 20 кВт·год/100 км за домашнього тарифу 4,32 грн:

20 × 4,32 = 86,4 грн.

У такому сценарії різниця в експлуатаційних витратах дуже суттєва.

При використанні виключно дорогих швидкісних зарядних станцій фінансова перевага електромобіля скорочується, тому домашня зарядка є важливим фактором економічної доцільності придбання NIO.

Як правильно заряджати NIO вдома

Для постійної експлуатації найбільш зручним варіантом є встановлення окремої домашньої зарядної станції.

Звичайна розетка також може використовуватися, але заряджання великої батареї триватиме довго.

Наприклад, теоретично зарядний пристрій потужністю 2,3 кВт для передачі 75 кВт·год потребує понад 30 годин.

Wallbox потужністю 7 кВт значно скорочує цей час.

Приблизний теоретичний розрахунок:

75 кВт·год ÷ 7 кВт = 10,7 години.

Для батареї на 100 кВт·год:

100 ÷ 7 = 14,3 години.

На практиці тривалість залежить від потужності бортового зарядного пристрою, початкового рівня батареї та втрат.

Якщо автомобіль щодня проїжджає 50–100 км, повністю заряджати батарею щоночі взагалі не потрібно. Достатньо компенсувати енергію, витрачену протягом дня.

Скільки електроенергії NIO споживає за місяць

Розрахуємо приклад для водія, який проїжджає 1500 км на місяць при середній витраті 20 кВт·год/100 км.

Місячне споживання:

1500 ÷ 100 × 20 = 300 кВт·год.

За тарифу 4,32 грн:

300 × 4,32 = 1296 грн на місяць.

Якщо автомобіль споживає 25 кВт·год/100 км:

1500 ÷ 100 × 25 = 375 кВт·год.

Вартість:

375 × 4,32 = 1620 грн.

До цих значень варто додати приблизні втрати під час заряджання.

Навіть із ними щомісячні витрати на енергію можуть залишатися значно нижчими за витрати на пальне для потужного преміального кросовера або седана.

Як змінюється споживання NIO взимку

Взимку запас ходу електромобілів скорочується, а споживання електроенергії збільшується.

Причини:

  • низька температура тягової батареї;
  • опалення салону;
  • підігрів сидінь та скла;
  • зимові шини;
  • сніг та підвищений опір коченню;
  • необхідність попереднього підігріву акумулятора.

Збільшення витрат на 10–30% залежно від температури та умов експлуатації не є незвичайним для електромобілів.

Якщо влітку NIO споживає 20 кВт·год/100 км, узимку показник за несприятливих умов може зрости, наприклад, до 23–26 кВт·год.

Відповідно збільшується і вартість кожних 100 км.

Чи потрібно заряджати NIO до 100%

Для щоденних міських поїздок зазвичай немає потреби постійно використовувати весь доступний запас батареї.

Рекомендований режим заряджання залежить також від конкретного типу акумулятора та програмних налаштувань автомобіля.

У повсякденній експлуатації зручно підтримувати достатній запас енергії для запланованого маршруту, а заряджання до максимального рівня використовувати перед тривалими поїздками, якщо це відповідає рекомендаціям виробника для конкретної батареї.

Чи підтримує NIO швидку зарядку

Сучасні моделі NIO підтримують швидкісне DC-заряджання. Максимальна потужність залежить від конкретного покоління автомобіля, платформи, батареї та зарядної станції.

На потужній DC-станції суттєву частину батареї можна поповнити значно швидше, ніж під час домашнього AC-заряджання.

Водночас максимальна цифра потужності не підтримується протягом усього процесу. При високому рівні заряду система поступово знижує потужність для контролю температури та захисту акумулятора.

Саме тому під час далекої подорожі часто ефективніше зарядитися приблизно до 70–80% і продовжити маршрут, ніж чекати останніх відсотків до 100%.

Battery Swap NIO та Україна

Однією з головних технологічних особливостей NIO є система швидкої заміни батарей Battery Swap.

На спеціалізованих станціях NIO автомобіль автоматично заїжджає на платформу, після чого розряджена батарея замінюється зарядженою. У країнах із розвиненою інфраструктурою NIO це дозволяє отримати великий запас ходу без тривалого очікування біля зарядної станції.

Однак при експлуатації NIO в Україні потрібно орієнтуватися насамперед на традиційне AC/DC-заряджання, оскільки доступність фірмової інфраструктури Battery Swap залежить від конкретного ринку.

Тому перед купівлею важливо перевірити сумісність конкретної версії автомобіля із зарядною інфраструктурою, яку власник планує використовувати.

Як зменшити витрати на заряджання NIO

Найбільшу економію дає не повільна їзда за будь-яку ціну, а правильна організація заряджання.

Заряджайте автомобіль переважно вдома

За можливості домашня електромережа має бути основним джерелом енергії, а швидкісні станції — додатковим.

Встановіть Wallbox

Домашня зарядна станція забезпечує більшу зручність, безпеку та контроль процесу заряджання.

Плануйте далекі маршрути

Доцільно заздалегідь визначити DC-станції вздовж маршруту та перевірити їхню потужність і актуальні тарифи.

Використовуйте рекуперацію

Під час уповільнення електродвигуни NIO можуть повертати частину кінетичної енергії назад у тягову батарею.

У місті це допомагає знизити реальне енергоспоживання.

Контролюйте швидкість

На автомагістралі витрата електроенергії значно залежить від швидкості.

Рух зі швидкістю 130–140 км/год потребуватиме помітно більше енергії, ніж їзда на 90–110 км/год.

Який NIO дешевше заряджати

Якщо порівнювати моделі тільки за абсолютними витратами, найвигіднішими будуть автомобілі з меншою масою та кращою аеродинамікою.

Седани ET5 та ET7 за однакового стилю керування потенційно можуть бути економічнішими за великі кросовери ES8/EL8.

Однак ємність батареї не потрібно плутати з енергоефективністю.

Наприклад, NIO з батареєю 100 кВт·год необов'язково коштуватиме дорожче в експлуатації, ніж модель із батареєю 75 кВт·год. Якщо обидва автомобілі витрачають по 20 кВт·год на 100 км, вартість пройденої дистанції буде практично однаковою. Велика батарея просто дозволяє довше їхати без підзаряджання.

Скільки коштуватиме заряджання NIO за рік

При річному пробігу 20 000 км і середньому споживанні 20 кВт·год/100 км автомобілю потрібно:

20 000 ÷ 100 × 20 = 4000 кВт·год.

За умовного тарифу 4,32 грн/кВт·год:

4000 × 4,32 = 17 280 грн на рік.

Додатково необхідно врахувати зарядні втрати та періодичне використання комерційних станцій.

Якщо власник часто подорожує та регулярно користується швидкими DC-зарядками, середня річна ціна кілометра буде вищою.

Саме співвідношення домашніх і комерційних зарядок найбільше впливає на підсумкову економіку.

Чи вигідно купувати NIO в Україні

NIO цікавий не лише завдяки низькій вартості електроенергії порівняно з традиційним пальним. Це преміальні електромобілі з потужними силовими установками, розвиненою електронікою, комфортними салонами та великими тяговими батареями.

Потенційному власнику важливо оцінити:

  • можливість домашнього заряджання;
  • щоденний пробіг;
  • доступність зарядних станцій у своєму регіоні;
  • тип роз'єму конкретного автомобіля;
  • ємність батареї;
  • реальний запас ходу;
  • особливості конкретної китайської або європейської версії.

Якщо потрібно підібрати та придбати NIO в Україні, можна розглянути автомобілі в салоні електромобілів Electri4ka, порівнявши доступні моделі, батареї та комплектації.

Висновок

Вартість заряджання NIO в Україні насамперед залежить від місця зарядки та реального споживання електроенергії. При домашньому тарифі експлуатація електромобіля може обходитися в декілька разів дешевше за використання бензинового автомобіля аналогічного класу. Для NIO з батареєю 75–100 кВт·год повна домашня зарядка коштує відносно недорого, але в реальному житті власники зазвичай поповнюють лише частину батареї. На комерційних швидкісних станціях вартість кіловат-години значно вища, тому ціна 100 км пробігу помітно збільшується. Седани NIO зазвичай економічніші за великі кросовери, однак найбільше на витрату впливають швидкість, температура та стиль керування. Для максимально економної експлуатації оптимально поєднувати домашню зарядку з DC-станціями під час далеких подорожей. За наявності власного місця для заряджання NIO може бути дуже вигідним преміальним автомобілем для щоденної експлуатації в Україні.

```

Авто з цієї статті

Від $ 140 100 / 6 294 693 грн
650 км
707 л.с.
102
повний
Від $ 143 750 / 6 458 688 грн
620 км
707 л.с.
102
повний
740 км
490 л.с.
100
повний
740 км
490 л.с.
100
повний
740 км
490 л.с.
100
повний
710 км
490 л.с.
100
повний
710 км
490 л.с.
100
повний
710 км
490 л.с.
100
повний
650 км
490 л.с.
100
повний
655 км
490 л.с.
100
повний
635 км
653 л.с.
100
повний
635 км
653 л.с.
100
повний
Від $ 40 100 / 1 801 693 грн
550 км
653 л.с.
75
Повний
Від $ 67 050 / 3 012 557 грн
520 км
653 л.с.
100
Повний
Від $ 72 400 / 3 252 932 грн
675 км
653 л.с.
100
Повний
Від $ 79 750 / 3 583 168 грн
675 км
653 л.с.
100
Повний
485 км
653 л.с.
75
повний
620 км
653 л.с.
100
повний
620 км
653 л.с.
100
повний
485 км
653 л.с.
75
повний
620 км
653 л.с.
100
повний
575 км
653 л.с.
100
повний
Від $ 80 650 / 3 623 605 грн
635 км
707 л.с.
102
повний
Від $ 80 650 / 3 623 605 грн
635 км
707 л.с.
102
повний
Від $ 88 300 / 3 967 319 грн
635 км
707 л.с.
102
повний
620 км
707 л.с.
102
Двомоторний
620 км
707 л.с.
102
Двомоторний
600 км
707 л.с.
102
Двомоторний
620 км
707 л.с.
102
повний
650 км
490 л.с.
100
повний