Зарядні роз’єми електромобілів в Україні

14.06.2026

В Україні використовуються одразу кілька стандартів зарядних роз’ємів, оскільки електромобілі імпортуються з Європи, США, Китаю, Японії та Південної Кореї. Найзручнішим варіантом для української зарядної інфраструктури вважається поєднання Type 2 для заряджання змінним струмом і CCS2 для швидкого заряджання постійним струмом. Власникам автомобілів із портами Type 1, CCS1, GB/T, CHAdeMO або американським роз’ємом Tesla можуть знадобитися додаткові кабелі, адаптери чи спеціалізовані зарядні станції. Тому перед купівлею електромобіля необхідно враховувати не лише місткість батареї та запас ходу, а й стандарт зарядного порту.

Чому в Україні використовується стільки зарядних роз’ємів

Український ринок електромобілів відрізняється від ринків більшості європейських країн. У Європі нові автомобілі зазвичай продаються з уніфікованими портами Type 2 і CCS2, тоді як в Україну масово ввозять транспорт із різних регіональних ринків.

На українських дорогах одночасно зустрічаються:

  • європейські електромобілі з Type 2 і CCS2;
  • американські моделі з Type 1 і CCS1;
  • автомобілі Tesla зі США з роз’ємом Tesla US або NACS;
  • китайські електромобілі внутрішнього ринку з GB/T AC і GB/T DC;
  • японські автомобілі з Type 1 і CHAdeMO;
  • переобладнані моделі із заміненими або додатковими портами.

Через це одна зарядна станція може одночасно мати кілька кабелів: CCS2, CHAdeMO, GB/T DC, CCS1 і Type 2. Деякі українські виробники пропонують станції потужністю від 40 до 480 кВт із можливістю встановлення різних конекторів, зокрема CCS2, CCS1, GB/T, CHAdeMO та NACS.

Змінний і постійний струм: у чому основна різниця

Перед вивченням типів роз’ємів необхідно зрозуміти відмінності між заряджанням змінним і постійним струмом.

Заряджання змінним струмом AC

Під час заряджання змінним струмом електроенергія надходить до бортового зарядного пристрою автомобіля. Він перетворює змінний струм з електромережі на постійний струм, необхідний акумуляторній батареї.

Максимальна швидкість такого заряджання залежить не лише від станції, а й від потужності вбудованого зарядного пристрою електромобіля.

Наприклад, якщо громадська станція видає 22 кВт, а бортовий зарядний пристрій автомобіля розрахований лише на 7,4 кВт, машина прийматиме не більше 7,4 кВт.

Основні AC-роз’єми:

  • Type 1;
  • Type 2;
  • GB/T AC;
  • Tesla US або NACS;
  • побутові та промислові розетки, підключені через переносний зарядний пристрій.

Заряджання постійним струмом DC

Під час швидкого DC-заряджання перетворення струму відбувається всередині зарядної станції. Електроенергія подається безпосередньо до тягової батареї, оминаючи бортовий AC-перетворювач.

Це дає змогу заряджати електромобіль із потужністю 50, 100, 150, 250, 350 кВт і більше. Фактичну потужність визначають характеристики автомобіля, напруга батареї, температура акумулятора, рівень заряду та можливості станції.

Основні DC-роз’єми:

  • CCS2;
  • CCS1;
  • CHAdeMO;
  • GB/T DC;
  • Tesla US або NACS.
Параметр AC-заряджання DC-заряджання
Тип струму Змінний Постійний
Основне місце використання Дім, паркінг, офіс, торговельний центр Траса, зарядний хаб, АЗС
Типова потужність 2,3–22 кВт 40–350 кВт
Тривалість заряджання Кілька годин Зазвичай 20–90 хвилин
Використання бортового зарядного пристрою Так Ні
Наявність кабелю на станції Може знадобитися власний кабель Кабель зазвичай закріплений на станції
Вплив температури батареї Помірний Значний

Type 2 — основний роз’єм для заряджання змінним струмом

Type 2, також відомий як Mennekes, є європейським стандартом заряджання електромобілів змінним струмом. Саме цей роз’єм найбільш поширений на нових європейських автомобілях і громадських AC-станціях України.

Порт Type 2 має сім контактів і підтримує однофазне та трифазне підключення.

Яка потужність доступна через Type 2

На практиці зустрічаються такі варіанти:

  • 2,3 кВт — заряджання від побутової розетки через переносний пристрій;
  • 3,7 кВт — однофазне підключення 16 А;
  • 7,4 кВт — однофазне підключення 32 А;
  • 11 кВт — трифазне підключення 16 А;
  • 22 кВт — трифазне підключення 32 А;
  • до 43 кВт — рідкісні потужні AC-станції та окремі моделі автомобілів.

Реальна потужність більшості легкових електромобілів обмежена вбудованим зарядним пристроєм на 7,4, 11 або 22 кВт. Тому автомобіль не зможе прийняти всю потужність станції, якщо його бортовий зарядний модуль має нижче обмеження.

На яких автомобілях зустрічається Type 2

Type 2 використовується на європейських версіях:

  • Volkswagen ID.3, ID.4, ID.5 та ID.7;
  • Hyundai Ioniq 5 та Ioniq 6;
  • Kia EV6 та EV9;
  • BMW i4, i5, i7 та iX;
  • Mercedes-Benz EQE та EQS;
  • Audi Q4 e-tron, Q6 e-tron та e-tron GT;
  • Tesla Model 3 і Model Y європейського ринку;
  • Volvo EX30, EX40 та EX90;
  • Polestar 2, 3 та 4;
  • багатьох китайських електромобілях, офіційно підготовлених для європейського ринку.

Розетка Type 2 і кабель Type 2

Громадська AC-станція може мати два варіанти підключення.

У першому випадку на корпусі розташована лише розетка Type 2. Водієві знадобиться власний кабель Type 2–Type 2.

У другому випадку кабель уже закріплений на станції. Тоді достатньо підключити його до автомобіля та активувати зарядну сесію.

Власнику європейського електромобіля бажано постійно возити в багажнику кабель Type 2–Type 2 на 32 А. Навіть якщо автомобіль приймає лише 11 кВт, якісний трифазний кабель забезпечить сумісність із більшістю громадських станцій.

CCS2 — головний роз’єм швидкого заряджання в Україні

CCS2, або Combo 2, є комбінованим європейським роз’ємом. Його верхня частина відповідає Type 2, а знизу розташовані два великі силові контакти для постійного струму.

Через один автомобільний порт власник отримує можливість використовувати:

  • повільне та прискорене AC-заряджання через Type 2;
  • швидке DC-заряджання через повний конектор CCS2.

Саме CCS2 посідає провідне місце серед DC-конекторів в Україні. Одночасно зростає кількість станцій GB/T DC, тоді як частка CHAdeMO поступово скорочується.

Потужність заряджання CCS2

На українських станціях можна зустріти такі потужності:

  • 40–50 кВт;
  • 60–80 кВт;
  • 100–120 кВт;
  • 150–180 кВт;
  • 200–240 кВт;
  • 300–350 кВт;
  • до 400–480 кВт на окремих ультрашвидких комплексах.

Роз’єм CCS2 може працювати з електромобілями на 400-вольтовій і 800-вольтовій архітектурі. Але наявність станції на 350 кВт не означає, що автомобіль прийматиме всі 350 кВт.

Наприклад, електромобіль із максимальною потужністю заряджання 135 кВт на станції 350 кВт отримає не більше 135 кВт. До того ж максимальне значення зазвичай доступне лише в обмеженому діапазоні заряду, наприклад від 10 до 30–40%.

Які автомобілі використовують CCS2

З роз’ємом CCS2 випускаються:

  • Volkswagen ID.4;
  • Skoda Enyaq;
  • Audi Q4 e-tron;
  • BMW iX;
  • Mercedes-Benz EQS;
  • Porsche Taycan;
  • Hyundai Ioniq 5;
  • Kia EV6;
  • Tesla європейського ринку;
  • Volvo EX30;
  • Renault Megane E-Tech;
  • Peugeot e-2008;
  • Ford Mustang Mach-E європейської версії;
  • багато китайських моделей у європейській специфікації.

Переваги CCS2 для України

Основна перевага CCS2 полягає в доступності інфраструктури. Знайти відповідну станцію у великому місті або на основних міжміських маршрутах простіше, ніж зарядку CCS1, NACS або CHAdeMO.

Інші переваги:

  • висока потужність;
  • сумісність із сучасними 800-вольтовими платформами;
  • підтримка автоматичної ідентифікації Plug & Charge на сумісному обладнанні;
  • один порт для AC- і DC-заряджання;
  • перспективність стандарту;
  • широкий вибір домашніх і громадських зарядних пристроїв.

CHAdeMO — японський стандарт швидкого заряджання

CHAdeMO тривалий час був одним із головних роз’ємів швидкого заряджання електромобілів. В Україні він набув широкого поширення завдяки масовому імпорту Nissan Leaf, Nissan e-NV200, Mitsubishi i-MiEV та інших японських моделей.

Роз’єм CHAdeMO використовується виключно для заряджання постійним струмом. Для змінного струму автомобіль зазвичай має окремий порт Type 1.

Типова потужність CHAdeMO

Більшість автомобілів ранніх поколінь приймає через CHAdeMO близько 40–50 кВт. Пізніші версії деяких моделей можуть підтримувати 70–100 кВт.

Реальна українська інфраструктура CHAdeMO переважно представлена станціями потужністю близько 50–60 кВт. Навіть якщо протокол підтримує вищі значення, фактична швидкість обмежується можливостями конкретного автомобіля та зарядної станції.

Які автомобілі мають CHAdeMO

Найвідоміші моделі:

  • Nissan Leaf;
  • Nissan e-NV200;
  • Mitsubishi i-MiEV;
  • Peugeot iOn;
  • Citroen C-Zero;
  • Kia Soul EV першого покоління;
  • окремі японські версії Mitsubishi Outlander PHEV;
  • деякі японські версії Lexus і Toyota.

CHAdeMO або CCS2: що краще

З технічного погляду CHAdeMO залишається працездатним і надійним стандартом. Однак при купівлі електромобіля на кілька років уперед CCS2 зазвичай є перспективнішим варіантом.

Кількість нових автомобілів із CHAdeMO скорочується, а оператори під час встановлення нових станцій частіше роблять акцент на CCS2 і GB/T DC. Водночас наявна мережа CHAdeMO в Україні продовжує обслуговувати великий парк Nissan Leaf.

Купувати автомобіль із CHAdeMO можна, якщо:

  • він використовується переважно в місті;
  • є можливість заряджатися вдома;
  • на регулярних маршрутах доступні CHAdeMO-станції;
  • влаштовує швидкість близько 50 кВт;
  • вартість автомобіля компенсує обмеження інфраструктури.

Type 1, або SAE J1772

Type 1 є стандартом заряджання змінним струмом, поширеним у США, Канаді та Японії. Він має п’ять контактів і підтримує лише однофазне підключення.

Яка потужність доступна через Type 1

На автомобілях, імпортованих в Україну, найчастіше зустрічаються такі значення:

  • 3,3 кВт;
  • 6,6 кВт;
  • 7,2 кВт;
  • 7,4 кВт;
  • 9,6–11 кВт на окремих моделях.

Більшість автомобілів із Type 1 обмежена можливостями однофазного бортового зарядного пристрою. Тому навіть під час підключення до потужної трифазної станції автомобіль використовує лише одну фазу.

Які автомобілі використовують Type 1

Type 1 зустрічається на:

  • Nissan Leaf американського та японського ринку;
  • Ford Focus Electric;
  • Chevrolet Bolt EV;
  • Fiat 500e першого покоління;
  • Volkswagen e-Golf зі США;
  • Hyundai Kona Electric американської версії;
  • Kia Niro EV зі США;
  • Mitsubishi i-MiEV;
  • окремих плагін-гібридах.

Як зарядити Type 1 від станції Type 2

Для заряджання автомобіля Type 1 на європейській станції знадобиться:

  • кабель Type 2–Type 1;
  • або адаптер Type 2 на Type 1;
  • або домашня станція із закріпленим кабелем Type 1.

Слід враховувати кількість фаз. Навіть якщо громадська станція Type 2 розрахована на 22 кВт, автомобіль Type 1 зазвичай використовує лише одну фазу й отримує 3,7 або 7,4 кВт.

CCS1 — американський стандарт швидкого заряджання

CCS1, або Combo 1, є північноамериканською версією комбінованої зарядної системи. Верхня частина роз’єму відповідає Type 1, а нижня містить два силові контакти постійного струму.

З CCS1 в Україну ввозяться:

  • Chevrolet Bolt EV і Bolt EUV;
  • Ford Mustang Mach-E зі США;
  • Hyundai Ioniq 5 американського ринку;
  • Kia EV6 американського ринку;
  • Volkswagen ID.4 зі США;
  • BMW i3 північноамериканської версії;
  • Jaguar I-Pace зі США;
  • окремі моделі Mercedes-Benz та Audi.

Основна проблема CCS1 в Україні

Більшість швидких станцій оснащена CCS2, а конектори CCS1 зустрічаються значно рідше. Тому власнику американського електромобіля необхідно заздалегідь вирішити питання зі швидким заряджанням.

Можливі три сценарії:

  • пошук станцій із нативним кабелем CCS1;
  • використання перевіреного адаптера CCS2–CCS1;
  • встановлення додаткового європейського порту або професійне переобладнання автомобіля.

Чому DC-адаптер складніший за звичайний перехідник

Адаптер Type 2–Type 1 для змінного струму має порівняно просту конструкцію. Для CCS2–CCS1 потрібні передавання високовольтного постійного струму, коректний обмін даними між автомобілем і станцією, надійна фіксація, контроль температури та захист від перевантаження.

Неякісний DC-адаптер може призвести до:

  • помилок зарядної сесії;
  • нагрівання контактів;
  • обмеження потужності;
  • пошкодження порту;
  • відмови станції запускати заряджання;
  • небезпеки короткого замикання.

Купувати випадковий адаптер без підтвердженої сумісності з конкретною моделлю автомобіля не рекомендується.

GB/T AC — китайський роз’єм змінного струму

GB/T AC використовується на електромобілях, призначених для внутрішнього ринку Китаю. За формою він відрізняється від Type 2, хоча зовні роз’єми можуть здаватися схожими.

На китайських моделях часто встановлюється бортовий зарядний пристрій потужністю:

  • 3,3 кВт;
  • 6,6–7 кВт;
  • 11 кВт;
  • рідше 22 кВт.

Як заряджати GB/T AC в Україні

Для громадської станції Type 2 зазвичай застосовується кабель або адаптер Type 2–GB/T AC. За правильного підбору обладнання заряджання змінним струмом не спричиняє серйозних проблем.

Для домашнього використання можна встановити:

  • wallbox із кабелем GB/T;
  • універсальну станцію з розеткою Type 2 та окремий кабель;
  • переносний пристрій GB/T для побутової або промислової розетки;
  • трифазну станцію, якщо автомобіль підтримує трифазне приймання енергії.

Перед купівлею обладнання потрібно перевірити розпінування, максимальний струм, кількість фаз і сумісність із конкретною моделлю.

GB/T DC — швидке заряджання китайських електромобілів

GB/T DC є окремим китайським стандартом швидкого заряджання постійним струмом. Він використовується на автомобілях BYD, NIO, Zeekr, XPeng, Li Auto, Voyah, Hongqi, Avatr, Deepal, Changan, Geely та інших брендів, якщо машина випущена для внутрішнього ринку Китаю.

Чому GB/T DC стає важливим в Україні

Кількість китайських електромобілів в Україні швидко збільшується. Тому зарядні оператори встановлюють нативні кабелі GB/T DC або комбіновані станції з CCS2 і GB/T.

На українському ринку представлені швидкі комплекси, здатні працювати з CCS2, CCS1, CHAdeMO, GB/T DC і NACS. Існують також станції, де один вихід призначений для CCS2, а другий — для GB/T DC.

Варіанти заряджання китайського електромобіля

Власник машини з GB/T DC може використовувати:

  • громадську станцію з нативним кабелем GB/T;
  • сертифікований активний адаптер CCS2–GB/T;
  • встановлений додатковий порт CCS2;
  • спеціалізовану домашню DC-станцію;
  • зарядні станції автосалону або сервісного центру.

Чому адаптер CCS2–GB/T має бути активним

CCS2 і GB/T використовують різні протоколи зв’язку між автомобілем і станцією. Тому простого механічного перехідника недостатньо.

Активний адаптер повинен:

  • обмінюватися даними із зарядною станцією;
  • передавати команди автомобілю;
  • узгоджувати напругу та струм;
  • контролювати температуру;
  • коректно завершувати зарядну сесію;
  • відключати живлення в разі виявлення помилки.

Навіть якісний адаптер може мати обмеження за максимальною напругою, струмом і потужністю. Наприклад, автомобіль здатний приймати 200 кВт, але адаптер розрахований лише на 120 кВт. У такому разі фактична швидкість буде обмежена адаптером.

Tesla US і NACS

Американські автомобілі Tesla тривалий час використовували власний компактний роз’єм. Згодом цей інтерфейс отримав назву NACS.

NACS використовує одні й ті самі силові контакти для однофазного змінного та постійного струму.

Які Tesla зустрічаються в Україні

В Україні можна зустріти кілька варіантів:

  • Tesla Model 3 і Model Y з Європи з CCS2;
  • Tesla Model 3, Model Y, Model S і Model X зі США з американським портом;
  • ранні європейські Model S і Model X із роз’ємом, схожим на Type 2;
  • автомобілі після переобладнання або встановлення додаткового CCS2.

Як зарядити американську Tesla в Україні

Для змінного струму застосовуються адаптери Type 2–Tesla US або відповідні зарядні кабелі.

Для швидкого заряджання ситуація складніша. Може знадобитися:

  • адаптер CCS2–Tesla US;
  • адаптер CCS2–NACS;
  • станція з нативним кабелем NACS;
  • апаратне та програмне переобладнання;
  • встановлення додаткового CCS2-порту.

Перед купівлею адаптера потрібно перевіряти не лише форму конектора, а й сумісність із поколінням автомобіля, європейськими зарядними протоколами та версією програмного забезпечення.

Побутова розетка Schuko

Звичайна побутова розетка не є автомобільним зарядним роз’ємом. Електромобіль підключається до неї через переносний зарядний пристрій із блоком керування та захисту.

Типова потужність становить:

  • 1,8 кВт за струму близько 8 А;
  • 2,3 кВт за струму 10 А;
  • 3–3,5 кВт за струму 13–16 А.

Постійно заряджати автомобіль струмом 16 А від старої побутової розетки небезпечно. Контакти можуть нагріватися, особливо якщо проводка, автоматичний вимикач або з’єднання не розраховані на тривале максимальне навантаження.

Для регулярного домашнього заряджання краще провести окрему лінію з:

  • мідним кабелем відповідного перерізу;
  • окремим автоматичним вимикачем;
  • пристроєм захисного відключення;
  • контролем витоку постійного струму;
  • якісною розеткою або стаціонарним wallbox;
  • заземленням;
  • захистом від перенапруги.

Промислові розетки CEE

Промислові розетки CEE відрізняються надійнішими контактами та розраховані на тривале навантаження.

Основні варіанти:

  • синя однофазна CEE 16 А — близько 3,7 кВт;
  • синя однофазна CEE 32 А — близько 7,4 кВт;
  • червона трифазна CEE 16 А — до 11 кВт;
  • червона трифазна CEE 32 А — до 22 кВт.

Для підключення використовується мобільна зарядна станція EVSE. Потужність усе одно буде обмежуватися бортовим зарядним пристроєм автомобіля.

Наприклад, електромобіль з однофазним зарядним модулем на 7,4 кВт не зможе прийняти 11 або 22 кВт від трифазної розетки.

Порівняння зарядних роз’ємів електромобілів

Роз’єм Тип струму Основний ринок Типова потужність в Україні Чи потрібен адаптер Перспективність
Type 2 AC Європа 3,7–22 кВт Зазвичай ні Висока
CCS2 DC Європа 50–350 кВт Зазвичай ні Дуже висока
Type 1 AC США, Японія 3,3–7,4 кВт Зазвичай так Середня
CCS1 DC США 50–150 кВт Часто так Нішова
CHAdeMO DC Японія 40–60 кВт Ні, якщо є відповідна станція Поступово знижується
GB/T AC AC Китай 3,3–11 кВт Зазвичай так Зростає
GB/T DC DC Китай 40–240 кВт Залежить від станції Швидко зростає
Tesla US/NACS AC і DC Північна Америка Залежить від адаптера та станції Зазвичай так Нішова для України
Schuko AC Побутова мережа 1,8–3,5 кВт Потрібен переносний EVSE Підходить як резерв
CEE AC Промислова мережа 3,7–22 кВт Потрібен мобільний EVSE Висока для дому

Приклади автомобілів і характеристики заряджання

Точні характеристики залежать від року випуску, ринку, комплектації, стану батареї та версії програмного забезпечення.

Електромобіль Батарея AC-роз’єм Потужність AC DC-роз’єм Максимальна або типова DC-потужність
Nissan Leaf 40 кВт·год 40 кВт·год Type 1 6,6 кВт CHAdeMO До 50 кВт
Nissan Leaf Plus 62 кВт·год Type 1 6,6 кВт CHAdeMO До 100 кВт
Volkswagen ID.4 Pro 77 кВт·год Type 2 11 кВт CCS2 До 135 кВт
Hyundai Ioniq 5 Long Range 72,6 кВт·год Type 2 Близько 11 кВт CCS2 Заряджання 10–80% приблизно за 18 хвилин на потужній станції
Tesla Model 3 європейської версії Залежить від модифікації Type 2 До 11 кВт CCS2 Близько 175–250 кВт
Ford Mustang Mach-E Extended Range Близько 91 кВт·год корисної місткості Type 1 або Type 2 Залежить від ринку CCS1 або CCS2 До 150 кВт
NIO ES6 китайського ринку 75, 100 або 150 кВт·год GB/T AC Залежить від версії GB/T DC Залежить від покоління та батареї
BYD китайського ринку Залежить від моделі GB/T AC Зазвичай 7 або 11 кВт GB/T DC Зазвичай 60–250 кВт

Чому потужність на станції нижча за заявлену

Водій може підключити автомобіль до станції на 150 кВт, але побачити на екрані лише 45, 70 або 90 кВт. Це не завжди свідчить про несправність.

На швидкість впливають такі чинники.

Рівень заряду батареї

Найвища потужність зазвичай доступна за низького або середнього рівня заряду. Після 50–60% вона поступово знижується, а після 80% падіння стає особливо помітним.

Температура акумулятора

Холодна батарея не приймає високий струм. Узимку потужність може бути в кілька разів нижчою за очікувану.

Деякі електромобілі вміють попередньо прогрівати батарею перед швидким заряджанням, якщо станція обрана у штатній навігаційній системі.

Температура повітря

Сильний мороз і спека впливають на роботу батареї, системи охолодження та зарядної станції.

Обмеження автомобіля

Порт CCS2 сам по собі не гарантує 350 кВт. Один автомобіль може приймати максимум 50 кВт, інший — 135 кВт, третій — понад 200 кВт.

Обмеження станції

Станція може динамічно розподіляти потужність між кількома підключеними автомобілями. Наприклад, комплекс на 120 кВт під час одночасного заряджання двох машин може виділити кожній приблизно по 60 кВт.

Обмеження адаптера

Активні адаптери CCS2–GB/T, CCS2–CCS1 і CCS2–NACS можуть мати власну межу за напругою, струмом і потужністю.

Зарядна крива

Максимальна потужність є лише піковим значенням. Для реальних поїздок важливіша середня потужність у діапазоні від 10 до 80%.

Який роз’єм кращий для електромобіля в Україні

Найуніверсальніший варіант — автомобіль із Type 2 і CCS2.

Таке поєднання забезпечує:

  • просте домашнє заряджання;
  • сумісність із більшістю міських AC-станцій;
  • доступ до основної частини швидких зарядок;
  • зручність міжміських поїздок;
  • відсутність необхідності постійно використовувати адаптер;
  • можливість встановлення стандартного європейського wallbox;
  • простіший перепродаж автомобіля.

Другим перспективним напрямом стає поєднання GB/T AC і GB/T DC. Китайський стандарт уже не можна вважати рідкісним, оскільки кількість відповідних електромобілів і зарядних станцій збільшується.

CHAdeMO залишається прийнятним варіантом для недорогого міського електромобіля, особливо за наявності домашнього заряджання. CCS1 і Tesla US потребують ретельнішого планування.

Як перевірити зарядний порт перед купівлею автомобіля

Не можна орієнтуватися лише на назву моделі. Один і той самий електромобіль може мати різні роз’єми залежно від ринку.

Наприклад:

  • європейський Volkswagen ID.4 має Type 2 і CCS2;
  • американський Volkswagen ID.4 — Type 1 і CCS1;
  • китайська версія може мати GB/T;
  • європейська Tesla Model 3 оснащується CCS2;
  • американська Tesla Model 3 має Tesla US або NACS;
  • європейський Ford Mustang Mach-E використовує CCS2;
  • американський Mustang Mach-E — CCS1.

Перед купівлею необхідно:

  1. Оглянути зарядний порт автомобіля.
  2. Уточнити країну первинного продажу.
  3. Перевірити VIN-код і комплектацію.
  4. Дізнатися потужність бортового AC-зарядного пристрою.
  5. Перевірити максимальну DC-потужність.
  6. З’ясувати, чи потрібна програмна адаптація.
  7. Перевірити доступність станцій на регулярних маршрутах.
  8. Розрахувати вартість кабелів і адаптерів.
  9. Уточнити можливість встановлення домашньої станції.
  10. Перевірити автомобіль на реальному швидкому заряджанні.

Які кабелі й адаптери варто возити із собою

Набір залежить від зарядного порту автомобіля.

Для автомобіля Type 2 і CCS2

Бажано мати:

  • кабель Type 2–Type 2;
  • переносний зарядний пристрій для Schuko;
  • перехідник або мобільний EVSE для CEE;
  • якісний подовжувач лише для аварійного використання.

Для CCS2 окремий кабель не потрібен, оскільки він закріплений на швидкій станції.

Для автомобіля Type 1 і CHAdeMO

Корисний набір:

  • кабель Type 2–Type 1;
  • переносний пристрій із конектором Type 1;
  • адаптер для промислової розетки;
  • карта доступних CHAdeMO-станцій.

Для автомобіля CCS1

Знадобляться:

  • кабель або адаптер Type 2–Type 1 для AC;
  • сертифікований CCS2–CCS1 для DC;
  • резервний переносний зарядний комплект.

Для автомобіля GB/T

Рекомендується мати:

  • кабель Type 2–GB/T AC;
  • переносний зарядний пристрій GB/T;
  • активний адаптер CCS2–GB/T DC, якщо він сумісний з автомобілем;
  • список станцій із нативним GB/T DC.

Для американської Tesla

Можуть знадобитися:

  • адаптер Type 2–Tesla US;
  • переносний зарядний пристрій;
  • адаптер CCS2–NACS або CCS2–Tesla US;
  • комплект промислових перехідників;
  • перевірка сумісності з конкретною версією автомобіля.

Чи можна постійно користуватися адаптером

Якісний адаптер можна використовувати регулярно, якщо він розрахований на відповідну потужність і офіційно сумісний з автомобілем. Але будь-яке додаткове з’єднання збільшує кількість потенційних точок нагрівання та механічного зношування.

Під час заряджання слід контролювати:

  • температуру корпусу адаптера;
  • щільність фіксації;
  • стан контактів;
  • відсутність запаху нагрітого пластику;
  • повідомлення про помилки;
  • стабільність потужності;
  • відсутність вологи та забруднень.

Не можна від’єднувати DC-адаптер до повного завершення зарядної сесії та розблокування порту.

Як вибрати електромобіль зі зручним роз’ємом

Для щоденних міських поїздок вирішальне значення має домашнє заряджання. Навіть автомобіль із CHAdeMO, CCS1 або GB/T може бути зручним, якщо вночі він заряджається на власному паркувальному місці.

Для регулярних поїздок між містами пріоритетнішими є:

  • CCS2;
  • висока допустима DC-потужність;
  • ефективна зарядна крива;
  • попередній прогрів батареї;
  • активна система терморегулювання;
  • наявність станцій на маршруті.

Для таксі та комерційного транспорту важлива не лише пікова потужність, а й здатність багаторазово швидко заряджатися без перегрівання батареї.

Під час вибору автомобіля в салоні електромобілів Electri4ka варто заздалегідь повідомити фахівцю передбачувані маршрути, наявність домашньої електромережі та бажану швидкість заряджання. Це дасть змогу підібрати версію з відповідним портом і уникнути додаткових витрат на переобладнання.

Поширені помилки власників електромобілів

Купівля автомобіля без перевірки регіональної версії

Одна й та сама модель може мати CCS2, CCS1 або GB/T. Фотографії з оголошення не завжди відповідають реальному автомобілю.

Вибір адаптера лише за формою роз’єму

Механічний збіг не гарантує електричної та програмної сумісності.

Очікування максимальної потужності на будь-якій станції

Заявлені 150 або 250 кВт доступні лише за відповідної температури, низького рівня заряду та достатньої потужності станції.

Відсутність власного AC-кабелю

На багатьох міських станціях є лише розетка Type 2. Без кабелю зарядитися не вийде.

Постійне заряджання від старої побутової розетки

Тривале високе навантаження може призвести до нагрівання проводки та контактів.

Використання дешевих DC-адаптерів

Високовольтний адаптер повинен мати надійну електроніку, температурні датчики та захист.

Відсутність перевірки станції перед поїздкою

Наявність конектора в застосунку не завжди означає, що станція вільна та справна. Бажано мати запасний варіант на маршруті.

Відповіді на популярні запитання

Який зарядний роз’єм найпоширеніший в Україні

Серед роз’ємів змінного струму найуніверсальнішим є Type 2. Серед швидких DC-роз’ємів лідирує CCS2. Водночас кількість GB/T DC збільшується разом зі зростанням китайського автопарку.

Чи можна підключити Type 1 до Type 2

Так, для AC-заряджання застосовується кабель Type 2–Type 1 або відповідний адаптер. Автомобіль заряджатиметься в межах потужності свого однофазного зарядного пристрою.

Чи можна зарядити CCS1 від CCS2

Так, але знадобиться спеціальний високовольтний адаптер CCS2–CCS1. Він має підтримувати протокол автомобіля, робочу напругу та необхідний струм.

Чи можна зарядити китайський електромобіль на європейській станції

Через Type 2 можна заряджати GB/T AC за допомогою відповідного кабелю або адаптера. Для швидкого заряджання GB/T DC знадобиться нативний кабель станції або активний адаптер CCS2–GB/T.

Чи потрібен власний кабель для швидкого заряджання

Зазвичай ні. Кабелі CCS2, CHAdeMO, CCS1 і GB/T DC закріплені на станції. Власний кабель частіше потрібен для AC-розетки Type 2.

Що краще: CHAdeMO чи CCS2

Для довгострокового використання та далеких поїздок CCS2 зазвичай зручніший. CHAdeMO залишається робочим варіантом для Nissan Leaf та інших японських автомобілів, особливо за наявності домашнього заряджання.

Чи можна встановити CCS2 замість GB/T

Технічно можливе встановлення додаткового порту або комплексне переобладнання, але роботу мають виконувати фахівці. Необхідно узгодити високовольтну частину, протоколи зв’язку, блокування конектора та програмне забезпечення автомобіля.

Чому станція на 150 кВт видає лише 50 кВт

Причиною може бути обмеження автомобіля, холодна батарея, високий рівень заряду, розподіл потужності між кількома машинами або обмеження адаптера.

Висновок

Українська зарядна інфраструктура підтримує велику кількість стандартів через імпорт електромобілів із Європи, США, Китаю та Японії. Найзручнішим і найуніверсальнішим поєднанням залишаються Type 2 для змінного струму та CCS2 для швидкого заряджання. GB/T AC і GB/T DC стають дедалі актуальнішими завдяки збільшенню кількості китайських електромобілів і розвитку спеціалізованих станцій. CHAdeMO продовжує обслуговувати великий парк Nissan Leaf, але поступово поступається за поширеністю сучасним стандартам. Власникам автомобілів із CCS1, Type 1 або Tesla US необхідно заздалегідь підібрати сумісні кабелі та сертифіковані адаптери. Перед купівлею електромобіля важливо перевірити регіональну версію, максимальну потужність заряджання, доступність станцій і можливість встановлення домашнього wallbox. Правильно обраний зарядний роз’єм робить експлуатацію електромобіля в Україні значно зручнішою, безпечнішою та передбачуванішою.

Авто з цієї статті

Від $ 24 500 / 1 097 845 грн
660 км
541 л.с.
100
Двомоторний
Від $ 64 999 / 2 912 605 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 55 999 / 2 509 315 грн
800 км
673 л.с.
101
Повний
Від $ 72 300 / 3 239 763 грн
235 км
449 л.с.
52
Повний
Від $ 88 999 / 3 988 045 грн
630 км
1548 л.с.
93.7
повний
Від $ 72 300 / 3 239 763 грн
235 км
449 л.с.
52
Повний
Від $ 34 100 / 1 528 021 грн
614 км
231 л.с.
80.2
задній
Від $ 66 999 / 3 002 225 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 26 440 / 1 184 776 грн
471 км
184 л.с.
51.87
Передній
Від $ 92 500 / 4 144 925 грн
630 км
1548 л.с.
93.7
повний
Від $ 30 500 / 1 366 705 грн
614 км
231 л.с.
80.2
задній
Від $ 52 000 / 2 330 120 грн
500 км
835 л.с.
135
Від $ 34 100 / 1 528 021 грн
614 км
231 л.с.
80.2
задній
Від $ 22 500 / 1 008 225 грн
435 км
204 л.с.
64
Задній
Від $ 52 990 / 2 374 482 грн
190 км
490 л.с.
43
повний
Від $ 9 500 / 425 695 грн
338 км
109 л.с.
38
Передній
Від $ 52 990 / 2 374 482 грн
190 км
490 л.с.
43
повний
Від $ 52 990 / 2 374 482 грн
190 км
490 л.с.
43
повний
Від $ 52 990 / 2 374 482 грн
190 км
490 л.с.
43
повний
Від $ 22 500 / 1 008 225 грн
435 км
204 л.с.
64
Задній
Від $ 52 990 / 2 374 482 грн
190 км
490 л.с.
43
повний
Від $ 72 300 / 3 239 763 грн
235 км
449 л.с.
52
Повний
Від $ 66 299 / 2 970 858 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 64 999 / 2 912 605 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 32 800 / 1 469 768 грн
600 км
204 л.с.
83.4
Задній
Від $ 50 900 / 2 280 829 грн
182 км
408 л.с.
36.8
Повний
Від $ 72 300 / 3 239 763 грн
235 км
449 л.с.
52
Повний
Від $ 69 300 / 3 105 333 грн
235 км
449 л.с.
52
Повний
Від $ 45 000 / 2 016 450 грн
702 км
313 л.с.
98
Задній
Від $ 26 440 / 1 184 776 грн
471 км
184 л.с.
51.87
Передній
Від $ 40 990 / 1 836 762 грн
570 км
435 л.с.
81
повний
Від $ 40 250 / 1 803 603 грн
150 км
272 л.с.
34.32
задній
Від $ 52 990 / 2 374 482 грн
190 км
490 л.с.
43
повний
Від $ 28 000 / 1 254 680 грн
615 км
204 л.с.
66.7
Передній
Від $ 52 990 / 2 374 482 грн
190 км
490 л.с.
43
повний
Від $ 23 000 / 1 030 630 грн
300 км
82 л.с.
41
Задній
Від $ 63 999 / 2 867 795 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 17 500 / 784 175 грн
403 км
218 л.с.
57
Передній
Від $ 22 500 / 1 008 225 грн
435 км
204 л.с.
64
Задній
Від $ 63 900 / 2 863 359 грн
160 км
555 л.с.
40.1
Повний
Від $ 50 500 / 2 262 905 грн
182 км
408 л.с.
36.8
Повний
Від $ 23 000 / 1 030 630 грн
300 км
82 л.с.
41
Задній
Від $ 26 500 / 1 187 465 грн
255 км
82 л.с.
41
Задній
Від $ 31 500 / 1 411 515 грн
560 км
218 л.с.
66.7
Повний
Від $ 28 000 / 1 254 680 грн
615 км
204 л.с.
66.7
Передній
Від $ 33 500 / 1 501 135 грн
500 км
218 л.с.
66.7
Повний
Від $ 53 500 / 2 397 335 грн
178 км
492 л.с.
39.05
повний
Від $ 28 000 / 1 254 680 грн
615 км
204 л.с.
66.7
Передній
Від $ 23 000 / 1 030 630 грн
300 км
82 л.с.
41
Задній
Від $ 22 000 / 985 820 грн
270 км
82 л.с.
41
Задній
Від $ 33 900 / 1 519 059 грн
605 км
204 л.с.
83.4
Задній
Від $ 51 300 / 2 298 753 грн
600 км
1102 л.с.
100.53
повний
Від $ 49 990 / 2 240 052 грн
500 км
490 л.с.
103
повний
Від $ 23 000 / 1 030 630 грн
300 км
82 л.с.
41
Задній
Від $ 27 500 / 1 232 275 грн
520 км
218 л.с.
60.9
задній
Від $ 26 440 / 1 184 776 грн
471 км
184 л.с.
51.87
Передній
Від $ 22 500 / 1 008 225 грн
435 км
204 л.с.
64
Задній
Від $ 73 500 / 3 293 535 грн
235 км
449 л.с.
52
Повний
Від $ 51 300 / 2 298 753 грн
600 км
1102 л.с.
100.53
повний
Від $ 60 500 / 2 711 005 грн
770 км
496 л.с.
96.3
повний
Від $ 29 000 / 1 299 490 грн
465 км
313 л.с.
96
Від $ 51 300 / 2 298 753 грн
600 км
1102 л.с.
100.53
повний
Від $ 27 500 / 1 232 275 грн
500 км
428 л.с.
66
повний
Від $ 65 699 / 2 943 972 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 34 100 / 1 528 021 грн
614 км
231 л.с.
80.2
задній
Від $ 26 500 / 1 187 465 грн
520 км
218 л.с.
60.9
задній
Від $ 43 990 / 1 971 192 грн
570 км
435 л.с.
81
повний
Від $ 36 500 / 1 635 565 грн
560 км
313 л.с.
83.4
Повний
Від $ 72 300 / 3 239 763 грн
235 км
449 л.с.
52
Повний
Від $ 66 599 / 2 984 301 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 35 900 / 1 608 679 грн
130 км
218 л.с.
26.6
Передній
Від $ 33 500 / 1 501 135 грн
602 км
517 л.с.
87
Повний
Від $ 64 999 / 2 912 605 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 64 999 / 2 912 605 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 26 440 / 1 184 776 грн
471 км
184 л.с.
51.87
Передній
Від $ 24 500 / 1 097 845 грн
780 км
299 л.с.
64
Задній
Від $ 33 500 / 1 501 135 грн
605 км
218 л.с.
87.04
Передній
Від $ 43 990 / 1 971 192 грн
570 км
435 л.с.
81
повний
Від $ 47 500 / 2 128 475 грн
705 км
789 л.с.
100
Повний
Від $ 85 000 / 3 808 850 грн
190 км
496 л.с.
Base 42 (Optional 52)
Повний
Від $ 49 990 / 2 240 052 грн
190 км
490 л.с.
43
повний
Від $ 50 499 / 2 262 860 грн
835 км
320 л.с.
96.3
задній
Від $ 34 100 / 1 528 021 грн
614 км
231 л.с.
80.2
задній
Від $ 64 699 / 2 899 162 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 43 000 / 1 926 830 грн
705 км
789 л.с.
100
Повний
Від $ 49 990 / 2 240 052 грн
500 км
490 л.с.
103
повний
Від $ 43 990 / 1 971 192 грн
570 км
435 л.с.
81
повний
Від $ 40 250 / 1 803 603 грн
150 км
272 л.с.
34.32
задній
Від $ 43 899 / 1 967 114 грн
830 км
299 л.с.
94.3
Задній
Від $ 50 000 / 2 240 500 грн
705 км
789 л.с.
100
Повний
Від $ 31 700 / 1 420 477 грн
605 км
245 л.с.
78.72
задній
Від $ 27 500 / 1 232 275 грн
520 км
218 л.с.
60.9
задній
Від $ 46 990 / 2 105 622 грн
500 км
490 л.с.
103
повний
Від $ 51 300 / 2 298 753 грн
600 км
1102 л.с.
100.53
повний
Від $ 65 299 / 2 926 048 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 22 500 / 1 008 225 грн
435 км
204 л.с.
64
Задній
Від $ 50 499 / 2 262 860 грн
835 км
320 л.с.
96.3
задній
Від $ 33 500 / 1 501 135 грн
605 км
245 л.с.
78.72
задній
Від $ 68 499 / 3 069 440 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 63 999 / 2 867 795 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 65 699 / 2 943 972 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 50 000 / 2 240 500 грн
705 км
789 л.с.
100
Повний
Від $ 67 599 / 3 029 111 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 66 999 / 3 002 225 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 54 990 / 2 464 102 грн
202 км
394 л.с.
43
Повний
Від $ 45 000 / 2 016 450 грн
675 км
789 л.с.
95
Повний
Від $ 37 300 / 1 671 413 грн
610 км
313 л.с.
80.64
Задній
Від $ 34 100 / 1 528 021 грн
614 км
231 л.с.
80.2
задній
Від $ 34 100 / 1 528 021 грн
614 км
231 л.с.
80.2
задній
Від $ 52 990 / 2 374 482 грн
190 км
490 л.с.
43
повний
Від $ 58 999 / 2 643 745 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 27 500 / 1 232 275 грн
520 км
218 л.с.
60.9
задній
Від $ 49 990 / 2 240 052 грн
500 км
490 л.с.
103
повний
Від $ 33 500 / 1 501 135 грн
605 км
245 л.с.
78.72
задній
Від $ 51 000 / 2 285 310 грн
568 км
626 л.с.
96.1
Двомоторний
Від $ 66 699 / 2 988 782 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 32 500 / 1 456 325 грн
501 км
422 л.с.
72.96
повний
Від $ 37 000 / 1 657 970 грн
610 км
313 л.с.
80.64
Задній
Від $ 50 500 / 2 262 905 грн
182 км
408 л.с.
36.8
Повний
Від $ 30 500 / 1 366 705 грн
614 км
231 л.с.
80.2
задній
Від $ 56 499 / 2 531 720 грн
770 км
496 л.с.
96.3
повний
Від $ 66 599 / 2 984 301 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 34 500 / 1 545 945 грн
555 км
340 л.с.
82.4
повний
Від $ 27 500 / 1 232 275 грн
520 км
218 л.с.
60.9
задній
Від $ 67 800 / 3 038 118 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 71 900 / 3 221 839 грн
230 км
762 л.с.
46.99
Повний
Від $ 29 500 / 1 321 895 грн
605 км
204 л.с.
83.4
Задній
Від $ 46 990 / 2 105 622 грн
500 км
490 л.с.
103
повний
Від $ 52 899 / 2 370 404 грн
835 км
320 л.с.
96.3
задній
Від $ 56 899 / 2 549 644 грн
770 км
496 л.с.
96.3
повний
Від $ 48 999 / 2 195 645 грн
835 км
320 л.с.
96.3
задній
Від $ 72 300 / 3 239 763 грн
235 км
449 л.с.
52
Повний
Від $ 31 000 / 1 389 110 грн
501 км
422 л.с.
72.96
повний
Від $ 22 300 / 999 263 грн
430 км
95 л.с.
43.89
Передній
Від $ 31 000 / 1 389 110 грн
501 км
422 л.с.
72.96
повний
Від $ 34 500 / 1 545 945 грн
555 км
340 л.с.
82.4
повний
Від $ 26 440 / 1 184 776 грн
471 км
184 л.с.
51.87
Передній
Від $ 31 500 / 1 411 515 грн
128 км
218 л.с.
26.6
Передній
Від $ 72 300 / 3 239 763 грн
235 км
449 л.с.
52
Повний
Від $ 39 000 / 1 747 590 грн
610 км
313 л.с.
80.64
Задній
Від $ 33 500 / 1 501 135 грн
605 км
245 л.с.
78.72
задній
Від $ 33 500 / 1 501 135 грн
605 км
218 л.с.
87.04
Передній
Від $ 52 990 / 2 374 482 грн
190 км
490 л.с.
43
повний
Від $ 27 500 / 1 232 275 грн
520 км
218 л.с.
60.9
задній
Від $ 52 990 / 2 374 482 грн
190 км
490 л.с.
43
повний
Від $ 95 000 / 4 256 950 грн
505 км
1088 л.с.
142.7
Повний:
Від $ 43 990 / 1 971 192 грн
570 км
435 л.с.
81
повний
Від $ 49 990 / 2 240 052 грн
630 км
530 л.с.
91.3
Повний
Від $ 46 990 / 2 105 622 грн
500 км
490 л.с.
103
повний
Від $ 43 600 / 1 953 716 грн
705 км
789 л.с.
100
Повний
Від $ 43 990 / 1 971 192 грн
570 км
435 л.с.
81
повний
Від $ 67 599 / 3 029 111 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 37 300 / 1 671 413 грн
610 км
313 л.с.
80.64
Задній
Від $ 32 500 / 1 456 325 грн
501 км
422 л.с.
72.96
повний
Від $ 66 599 / 2 984 301 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 64 899 / 2 908 124 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 40 999 / 1 837 165 грн
705 км
789 л.с.
100
Повний
Від $ 66 999 / 3 002 225 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 67 800 / 3 038 118 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 43 990 / 1 971 192 грн
570 км
435 л.с.
81
повний
Від $ 67 999 / 3 047 035 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 108 900 / 4 879 809 грн
288 км
898 л.с.
55
повний
Від $ 46 990 / 2 105 622 грн
500 км
490 л.с.
103
повний
Від $ 43 990 / 1 971 192 грн
570 км
435 л.с.
81
повний
Від $ 52 990 / 2 374 482 грн
190 км
490 л.с.
43
повний
Від $ 67 999 / 3 047 035 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 71 900 / 3 221 839 грн
230 км
762 л.с.
46.99
Повний
Від $ 32 000 / 1 433 920 грн
635 км
517 л.с.
108
Повний
Від $ 63 300 / 2 836 473 грн
650 км
490 л.с.
100
повний
Від $ 43 990 / 1 971 192 грн
570 км
435 л.с.
81
повний
Від $ 47 400 / 2 123 994 грн
130 км
490 л.с.
35.6
Повний
Від $ 9 500 / 425 695 грн
133 км
115 л.с.
24
Від $ 40 099 / 1 796 836 грн
700 км
299 л.с.
73.6
Задній
Від $ 52 000 / 2 330 120 грн
730 км
646 л.с.
100
повний
Від $ 109 900 / 4 924 619 грн
380 км
898 л.с.
70
повний
Від $ 27 500 / 1 232 275 грн
520 км
218 л.с.
60.9
задній
Від $ 27 500 / 1 232 275 грн
520 км
218 л.с.
60.9
задній
Від $ 102 500 / 4 593 025 грн
300 км
898 л.с.
55
повний
Від $ 51 300 / 2 298 753 грн
600 км
1102 л.с.
100.53
повний
Від $ 103 500 / 4 637 835 грн
300 км
898 л.с.
55
повний
Від $ 30 500 / 1 366 705 грн
614 км
231 л.с.
80.2
задній
Від $ 30 500 / 1 366 705 грн
614 км
231 л.с.
80.2
задній
Від $ 33 500 / 1 501 135 грн
605 км
245 л.с.
78.72
задній
Від $ 30 500 / 1 366 705 грн
614 км
231 л.с.
80.2
задній
Від $ 35 500 / 1 590 755 грн
610 км
313 л.с.
80.64
Задній
Від $ 29 000 / 1 299 490 грн
560 км
313 л.с.
83.4
Повний
Від $ 27 500 / 1 232 275 грн
520 км
218 л.с.
60.9
задній
Від $ 26 440 / 1 184 776 грн
471 км
184 л.с.
51.87
Передній
Від $ 30 200 / 1 353 262 грн
580 км
578 л.с.
90
Повний
Від $ 59 000 / 2 643 790 грн
709 км
279 л.с.
107
задній
Від $ 40 990 / 1 836 762 грн
610 км
292 л.с.
81
задній
Від $ 33 500 / 1 501 135 грн
605 км
245 л.с.
78.72
задній
Від $ 22 500 / 1 008 225 грн
435 км
204 л.с.
64
Задній
Від $ 40 000 / 1 792 400 грн
630 км
530 л.с.
91.3
Повний
Від $ 37 000 / 1 657 970 грн
610 км
313 л.с.
80.64
Задній
Від $ 38 000 / 1 702 780 грн
630 км
530 л.с.
91.3
Повний
Від $ 45 000 / 2 016 450 грн
675 км
789 л.с.
95
Повний
Від $ 67 299 / 3 015 668 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 27 500 / 1 232 275 грн
520 км
218 л.с.
60.9
задній
140 км
687 л.с.
31.7
Повний
Від $ 51 300 / 2 298 753 грн
600 км
1102 л.с.
100.53
повний
Від $ 40 990 / 1 836 762 грн
610 км
292 л.с.
81
задній
Від $ 22 500 / 1 008 225 грн
435 км
204 л.с.
64
Задній
Від $ 22 500 / 1 008 225 грн
435 км
204 л.с.
64
Задній
Від $ 33 500 / 1 502 475 грн
605 км
245 л.с.
78.72
задній
Від $ 26 440 / 1 184 776 грн
471 км
184 л.с.
51.87
Передній
Від $ 37 300 / 1 671 413 грн
610 км
313 л.с.
80.64
Задній
Від $ 26 440 / 1 184 776 грн
471 км
184 л.с.
51.87
Передній
Від $ 40 990 / 1 836 762 грн
570 км
435 л.с.
81
повний
Від $ 46 990 / 2 105 622 грн
500 км
490 л.с.
103
повний
Від $ 26 500 / 1 187 465 грн
520 км
218 л.с.
60.9
задній
Від $ 22 500 / 1 008 225 грн
435 км
204 л.с.
64
Задній
Від $ 61 500 / 2 755 815 грн
650 км
490 л.с.
100
повний
Від $ 49 990 / 2 240 052 грн
500 км
490 л.с.
103
повний
Від $ 43 500 / 1 949 235 грн
719 км
450 л.с.
78.4
повний
Від $ 52 990 / 2 374 482 грн
190 км
490 л.с.
43
повний
Від $ 52 990 / 2 374 482 грн
190 км
490 л.с.
43
повний
Від $ 74 990 / 3 360 302 грн
185 км
421 л.с.
43
повний
Від $ 51 300 / 2 298 753 грн
600 км
1102 л.с.
100.53
повний
Від $ 109 900 / 4 924 619 грн
380 км
898 л.с.
70
повний
Від $ 75 000 / 3 360 750 грн
100 км
680 л.с.
36.86
повний
Від $ 46 990 / 2 105 622 грн
500 км
490 л.с.
103
повний
Від $ 49 990 / 2 240 052 грн
190 км
490 л.с.
43
повний
Від $ 49 990 / 2 240 052 грн
190 км
490 л.с.
43
повний
Від $ 49 990 / 2 240 052 грн
190 км
490 л.с.
43
повний
Від $ 49 990 / 2 240 052 грн
190 км
490 л.с.
43
повний
Від $ 22 500 / 1 008 225 грн
435 км
204 л.с.
64
Задній
Від $ 22 500 / 1 008 225 грн
435 км
204 л.с.
64
Задній
Від $ 23 100 / 1 035 111 грн
435 км
435 л.с.
64
Повний
Від $ 22 500 / 1 008 225 грн
435 км
204 л.с.
64
Задній
Від $ 22 500 / 1 008 225 грн
435 км
204 л.с.
64
Задній
Від $ 22 500 / 1 008 225 грн
435 км
204 л.с.
64
Задній
Від $ 22 500 / 1 008 225 грн
435 км
204 л.с.
64
Задній
Від $ 22 500 / 1 008 225 грн
435 км
204 л.с.
64
Задній
Від $ 22 500 / 1 008 225 грн
435 км
204 л.с.
64
Задній
Від $ 147 900 / 6 627 399 грн
620 км
707 л.с.
102
повний
Від $ 57 700 / 2 585 537 грн
740 км
490 л.с.
100
повний
Від $ 79 900 / 3 580 319 грн
635 км
707 л.с.
102
повний
Від $ 79 900 / 3 580 319 грн
635 км
707 л.с.
102
повний
Від $ 57 700 / 2 585 537 грн
710 км
490 л.с.
100
повний
Від $ 68 500 / 3 069 485 грн
655 км
490 л.с.
100
повний
Від $ 65 000 / 2 912 650 грн
650 км
490 л.с.
100
повний
Від $ 127 500 / 5 713 275 грн
650 км
707 л.с.
102
повний
Від $ 62 500 / 2 800 625 грн
650 км
490 л.с.
100
повний
Від $ 54 900 / 2 460 069 грн
710 км
490 л.с.
100
повний
Від $ 54 900 / 2 460 069 грн
710 км
490 л.с.
100
повний
Від $ 79 900 / 3 580 319 грн
635 км
707 л.с.
102
повний
Від $ 84 500 / 3 786 445 грн
635 км
707 л.с.
102
повний
Від $ 61 900 / 2 773 739 грн
570 км
599 л.с.
85
повний
Від $ 59 900 / 2 684 119 грн
600 км
462 л.с.
85
задній
Від $ 57 900 / 2 594 499 грн
600 км
462 л.с.
85
задній
Від $ 61 500 / 2 755 815 грн
570 км
599 л.с.
85
повний
Від $ 61 500 / 2 755 815 грн
570 км
599 л.с.
85
повний
Від $ 60 900 / 2 728 929 грн
570 км
599 л.с.
85
повний
Від $ 49 500 / 2 218 095 грн
707 км
462 л.с.
85
повний
Від $ 48 500 / 2 173 285 грн
707 км
462 л.с.
85
повний
Від $ 46 500 / 2 083 665 грн
740 км
326 л.с.
85
задній
Від $ 42 990 / 1 926 382 грн
740 км
326 л.с.
85
задній
Від $ 45 990 / 2 060 812 грн
707 км
462 л.с.
85
повний
Від $ 65 999 / 2 957 415 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 46 990 / 2 105 622 грн
500 км
490 л.с.
103
повний
Від $ 46 990 / 2 105 622 грн
500 км
490 л.с.
103
повний
Від $ 46 990 / 2 105 622 грн
500 км
490 л.с.
103
повний
Від $ 46 990 / 2 105 622 грн
500 км
490 л.с.
103
повний
Від $ 46 990 / 2 105 622 грн
500 км
490 л.с.
103
повний
Від $ 40 990 / 1 836 762 грн
570 км
435 л.с.
81
повний
Від $ 40 990 / 1 836 762 грн
570 км
435 л.с.
81
повний
Від $ 71 990 / 3 225 872 грн
185 км
421 л.с.
43
повний
Від $ 71 990 / 3 225 872 грн
185 км
421 л.с.
43
повний
Від $ 52 990 / 2 374 482 грн
202 км
394 л.с.
43
Повний
Від $ 91 990 / 4 122 072 грн
290 км
517 л.с.
65
Повний
Від $ 91 990 / 4 122 072 грн
290 км
517 л.с.
65
Повний
Від $ 91 990 / 4 122 072 грн
290 км
517 л.с.
65
Повний
Від $ 22 500 / 1 008 225 грн
435 км
204 л.с.
64
Задній
Від $ 23 100 / 1 035 111 грн
435 км
435 л.с.
64
Повний
Від $ 22 500 / 1 008 225 грн
435 км
204 л.с.
64
Задній
Від $ 59 000 / 2 643 790 грн
760 км
690 л.с.
101.7
повний
Від $ 37 300 / 1 671 413 грн
610 км
313 л.с.
80.64
Задній
Від $ 33 500 / 1 501 135 грн
605 км
245 л.с.
78.72
задній
Від $ 33 500 / 1 501 135 грн
605 км
245 л.с.
78.72
задній
Від $ 22 300 / 999 263 грн
430 км
95 л.с.
43.89
Передній
Від $ 22 300 / 999 263 грн
430 км
95 л.с.
43.89
Передній
Від $ 39 500 / 1 769 995 грн
705 км
789 л.с.
100
Повний